Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Stanice Markízy pribudli do satelitnej Plustelky, nebudú zadarmo

Do ponuky Plustelky na satelite pribúdajú oddnes programy Markíza HD aj SD, Doma a Dajto. Na základe rozhodnutia vysielateľa budú stanice Markíza Group ponúkané v platenom balíčku. Po nedávnom doplnení Voľnej telky o ponuku Towerhome, a.s. – extra programy Plustelky v podobe ČT1 a ČT2 – sa ponuka cez satelit skompletizuje.

Na základe rozhodnutia vysielateľa sú všetky programy Markíza Group dostupné iba v platenom balíčku. „Divákom prinášame do ich domácností televíznu zábavu v podobe najobľúbenejších TV staníc a snažíme sa nájsť najvýhodnejšie riešenie. Sme radi, že môžeme ponuku rozšíriť aj o televízne stanice Markíza Group, musíme však akceptovať rozhodnutie vysielateľa a zaradiť stanice Markíza do plateného balíčka,“ hovorí v súvislosti s aktuálnym rozšírením ponuky Michal Šuran, marketingový manažér Towehome, a.s., spoločnosti prevádzkujúcej platformu Plustelka.

Poplatok za príjem programov Markíza HD aj SD, Doma a Dajto v ponuke Plustelky cez satelit je vo výške 3,99 eur ročne. Spomínané TV stanice v SD rozlíšení je možné naďalej prijímať aj v DVB-T v ponuke Voľnej telky. „Veríme, že ročný poplatok nie je pre slovenské domácnosti veľkou príťažou, mesačne je to pár centov. Lacnejšiu ponuku na slovenskom trhu nenájdete,“ dodáva Michal Šuran.

Aktuálnu programovú ponuku Voľnej telky cez satelit tvoria: Jednotka (HD), Dvojka (HD), TV Joj, Wau, Plus, TA3, TV Lux, TV8, ŠlágrTV, Óčko a ČT24. Plustelka dopĺňa túto ponuku o ďalšie programové služby – bezplatný programový balíček ČT1, ČT2 a najnovšie aj platený balíček s kanálmi Markíza HD a SD, Doma a Dajto za 3,99 eur ročne.

Napriek spoplatneniu nového programového balíčka sa bude Voľná telka aj naďalej snažiť priniesť televízne stanice do slovenských domácnosti úplne zadarmo. Spolupráca v takomto režime je možná s vysielateľmi, ktorí sa rozhodnú sprístupniť svoju programovú ponuku nielen prostredníctvom platených, ale aj voľne dostupných platforiem.

Čítať viac...
Nahor