Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Stanice Joj budú voľne prístupné v DVB-T aj naďalej: Zmluvu predĺžila na niekoľko rokov!

Po RTVS aj Joj Group potvrdzuje dlhodobé zotrvanie v DVB-T.

Towercom, a.s., poskytovateľ služieb digitálneho terestriálneho a satelitného vysielania na Slovensku, a JOJ Group podpísali dohodu o predĺžení využívania vysielacej kapacity v rámci DVB-T. JOJ Group si tým zabezpečila terestriálne šírenie svojich staníc minimálne do roku 2021. Vysielateľ MAC TV, s.r.o., do portfólia ktorého patria cez DVB-T šírené TV stanice JOJ, PLUS, WAU, Senzi a JOJ Cinema, je tak po verejnoprávnom vysielateľovi RTVS, druhou spoločnosťou, ktorá má zabezpečenú distribúciu svojich kanálov prostredníctvom voľne dostupnej terestriálnej platformy aj po roku 2020.

„Teší nás dôvera, ktorú nám prejavila spoločnosť MAC TV, s.r.o. zazmluvnením kapacity v rámci DVB-T do roku 2021, čo nás zároveň zaväzuje k neustálemu rozvoju tejto obľúbenej televíznej platformy. Pre vysielateľov pripravujeme ponuku moderných doplnkových služieb – napríklad zaujímavých aplikácií v štandarde HbbTV, prístup k archívu resp. inému zaujímavému obsahu ako aj ďalších interaktívnych služieb, ktoré môžu ponúknuť divákom,“ povedal na úvod Roman Fischer, generálny riaditeľ spoločnosti Towercom, a.s.

V súčasnosti približne tretina slovenských domácností prijíma digitálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky. Towercom chce rozvíjať platformu DVB-T aj ďalej. „Jedným z našich zámerov v roku 2016 je práve rozširovanie dostupnosti Voľnej telky. Plánujeme zvýšenie pokrytia prvého multiplexu na podobnú úroveň akú už dosiahol druhý multiplex. Zároveň sa pripravujeme aj na rozvoj siete v štandarde DVB-T2 a rozšírenie vysielania vo vysokom rozlíšení,“ dodal Roman Fischer.

V tomto roku sa o vystúpenie z DVB-T pokúsila Markíza v rámci stanice Dajto. Urobila tak od 1. mája. Zámer však postupne prehodnotila a s Towercomom sa dohodla na spolupráci, Dajto do DVB-T vrátila od 1. septembra. „Keďže sme vysielanie televízie Dajto obohatili o množstvo atraktívnych športových prenosov a filmov, chceme čo najväčšiemu počtu divákov umožniť ich sledovanie,” povedal vtedy Matthias Settele. Zatiaľ však ide len o dočasné rozhodnutie, o dlhodobej stratégii sa má rozhodnúť budúci rok.

Čítať viac...
Nahor