Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stanica Senzi plánuje vysielať aj cez satelit

Od 1. októbra už meria aj svoju sledovanosť, jej pokrytie je zatiaľ nízke. Pokrytie televízie v peoplemetrovom paneli k 30.9.2013 je 17,8%, čo predstavuje 213  z 1 245 domácností. Programová ponuka pri tomto pokrytí však už teraz zaznamenáva sľubný divácky záujem, čo dokumentuje napríklad celodenný share 0,6% v cieľovej skupine 12-54 zo dňa 28.9.2013. Poodkryla prvé údaje o sledovanosti TV JOJ. Podľa týchto informácií by sa pri lepšom pokrytí aktuálna sila stanice pohybovala minimálne na úrovni staníc WAU a FOOOR.

„Reklamný a televízny trh sa v posledných rokoch veľmi zmenil. Práve z dôvodu limitu reklamného trhu sme sa rozhodli  vstúpiť aj na pôdu platených televíznych staníc a SENZI je našou prvou lastovičkou. Som rád, že po prvom mesiaci vysielania môžeme byť s jej účinkovaním na slovenskom televíznom trhu spokojní,“ uviedol František Borovský, generálny riaditeľ televízií JOJ GROUP a predseda predstavenstva Slovenskej produkčnej, a.s.

K dnešnému dňu je SENZI   dostupná v DVB-T, v káblových rozvodoch a na IPTV platformát. Šíri ju takmer 50 operátorov, medzi nimi napríklad Slovak telekom, UPC BROADBAND Slovakia, Orange Slovensko, Satro a mnoho ďalších. SENZI zatiaľ nie je šírená prostredníctvom satelitnej distribúcie, JOJ GROUP však tento typ šírenia plánuje.

Podľa našich informácií JOJ intenzívne rokuje napríklad s operátorom Slovak Telekom, ktorý na satelite vysiela cez služby Magio Sat a Digi TV. Rokovania naďalej prebiehajú aj s operátorom Skylink, mali by prebiehať aj priamo so spoločnosťou SES Astra. Podľa zdroja priamo z televízie pritom JOJ overuje možnosť šírenia a dostupnosť služby aj cez iné satelity. Divák satelitného vysielania by sa stanice mohol dočkať ešte tento rok.

 

 

Čítať viac...
Nahor