Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Správy ustúpia hokeju: RTVS pre zápasy Slovenska prekopala program! Hlavné správy vysúva

Tohtoročný hokejový šampionát v Lotyšsku prinesie hlavné večerné zápasy už po 19. hodine, ovplyvní to najmä program RTVS pre nehokejových divákov.

RTVS aj v tomto roku udrží tradíciu a všetky zápasy slovenskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v hokeji odvysiela na hlavnom televíznom kanáli Jednotke.

Napriek tomu, že ako Jednotka tak Dvojka majú rovnaké pokrytie, a tak aj možnosť nájsť si ich vysielanie, verejnoprávna televízia dlhodobo smeruje suverénne najsledovanejšie športové prenosy roka na hlavný kanál, ktorý je určený pre najväčšiu masu divákov.

Aj tento rok pritom vysielanie zápasov Slovenska na Jednotke prinesie veľké kolidovanie so zabehnutým programom stanice. Najväčším problémom tradične býva vysielanie tradičného hlavného spravodajstva, ktoré je službou pre verejnosť v akejkoľvek konkurencii.

Na zmeny si sťažujú najmä diváci, ktorí športu neholdujú, prípadne je pre nich stabilné spravodajstvo pravidelnou časťou dňa.

Tento rok sa hokejový šampionát opäť odohráva v našom časovom pásme, pričom večerné duely pripadli na čas o 19:15, v ktorom Slovensko v základnej časti odohrá až tri zápasy.

Kým Markíza a Joj sa rozhodli na konkurenciu slovenského hokeja v čase hlavného spravodajstva tento rok nereagovať a pobežia s Televíznymi novinami, Krimi a Novinami TV JOJ v zabehnutom režime, RTVS svoj program počas troch dní, kedy Slováci budú hrať zápasy po 19-tej hodine, prekopáva.

V piatok 21. mája, v sobotu 29. mája a v nedeľu 30. mája RTVS na Jednotke svoj tradičný podvečerný a večerný program zmení.

V každý deň, kedy budú Slováci hrať hokejové zápasy večer po 19. hodine, totiž verejnoprávna televízia vysunie svoje hlavné správy o hodinu skôr.

Minimálne v spomínané tri dni začnú Správy RTVS už o 18:00.

O 18:40 bude nasledovať športové spravodajstvo Góly, body, sekundy a o 19:50 Počasie. Samotné hokejové štúdio bude nasledovať presne o 19. hodine, teda v čase, kedy na ostatných staniciach začnú klasické hlavné spravodajské relácie.

Hokej v deň, kedy pobeží večer na Jednotke, vyplní celý večerný program. Po zápasoch Slovenska bude nasledovať talkshow Citronáda a následne zostrih MS v kocke.

V podvečernom programe v piatok ostane zaradený klasický kvíz Duel, televízia ale vyhodí nasledovnú zábavnú šou 5 proti 5. V sobotu zas podvečer pre hokej vypadne relácia Cestou, necestou a tradičný magazín Postav dom, zasaď strom, v nedeľu sa na 17:30 vysunie magazín Hurá do záhrady, vypadne však relácia Tajomstvo mojej kuchyne.

Čítať viac...
Nahor