Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšie úspešné ťaženie Správ RTVS: Naďalej výrazne rastú, v čom im pomáha konkurencia?

Hlavná spravodajská relácia Jednotky získava ako na dôveryhodnosti tak pozornosti.

Niekedy jeden z kameňov úrazu celej STV, dnes čoraz viac sebavedomá relácia. Správy RTVS sa postupnými krokmi dostávajú čoraz bližšie k divákom a tí si, naopak, nachádzajú cestu k nim. Spravodajská relácia kedysi na okraji záujmu dokázala medziročne, podobne, ako pred rokom, opäť narásť a ustáliť sa na kľúčovej hranici.

Začiatkom minulého roka bolo pre Správy RTVS najdôležitejšie udržiavať sa nad hranicou 200-tisíc divákov. To sa jej darilo čoraz viac, pričom v súčasnosti sú už méty vyššie. Hlavné spravodajstvo verejnoprávnej televízie totiž čoraz častejšie atakuje hranicu 300-tisíc, v utorok (17. 2.) k jej prekonaniu chýbala správam len jedna tisícka. V rámci percent je aktuálne najstabilnejšou hodnota 6 ratingov, okolo ktorých sa relácia hýbe. Ide o približne 280-tisíc divákov. Za február bola najvýraznejším výkyvom smerom nadol hodnota 5,2 % ratingu, najvyššie sa zas dokázali správy vyšplhať až na 6,7 %, čo predstavuje približne 310-tisíc divákov.

Z pohľadu podielu na trhu relácia tiež rástla. Od minuloročných podielov v klasickom jarnom nastavení od 10 až po 13 % sa dokázala odpichnúť na hodnoty od 13 do 15 %. V 12 – 54 si relácia skôr upevňuje svoje postavenie. Naďalej sa jej podiel hýbe okolo 8 percent s výkyvmi smerom nižšie, ale dokáže sa aj dotknúť magickej desiatky. Nezriedka dosahujú správy podielu nad 9 percentami.

Posilnenie Správ RTVS je pre telerozhlas o to pozitívnejší, že oproti minulému roku dokázala Joj aspoň sčasti zalátať dieru, ktorá ostala po nevydarenom pokuse ťahať hlavné spravodajstvo od 19-tej. V tom čase Veľké noviny stratili divákov, čo dovolilo rásť aj RTVS, v súčasnosti už Noviny TV JOJ dokázali posilniť postavenie. Dodať určite treba, že Správam RTVS nemálo pomáha reklamný brejk, ktorý zaraďujú Markíza a Joj v rovnakom čase po 19-tej do svojich spravodajských relácií. V tom čase časť divákov prepína práve na Jednotku, no po chvíli sa vracajú späť k rozpozeraným reláciám.

Čítať viac...
Nahor