Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Správy RTVS dostanú novú grafiku už čoskoro, vieme, kedy dôjde k zmene!

Telerozhlas niekoľko dní kampaňuje svoje spravodajstvo v upravenej grafike, samotné relácie čaká zmena o pár dní.

Správy RTVS prejdú po štyroch rokoch faceliftom. Televízia zavŕši sériu zmien v jej spravodajstve úpravou grafiky, s ktorou by mala predstaviť aj vynovenú šúdio.

Súčasný vizuál spravodajstva, podobu štúdia či zvukovú grafiku televízia predstavila 17. decembra 2012, kedy jej správy prešli veľkou zmenou. V rovnakom čase plánuje RTVS grafiku zmodernizovať, keď by sa Správy RTVS mali po prvýkrát s upravenou zvučkou ohlásiť v nedeľu 18. decembra. 

RTVS už v tomto roku upravila spracovanie hlavných správ, keď skoncovala s moderátorskými dvojicami. V štúdiu ponechala jedného moderátora, ten k tomu nemoderuje od stola, v celom priebehu správ zahlasuje príspevky v pohybe po štúdiu.

RTVS modernizáciu spravodajstva podporuje imidžovou kampaňou. Stavia ju okrem iného na tradícii jej správ či na nedávnom úspechu v prieskume agentúry Median SK, podľa ktorej sa spravodajstvo RTVS stalo po prvýkrát najobjektívnejším medzi slovenskými televíziami. Telerozhlas tento fakt začal pripomínať aj na konci správ s jinglom „sledovali ste najobjektívnejšie spravodajstvo na Slovensku„.

Čítať viac...
Nahor