Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Spravodajstvo Joj druhý deň s trapasmi: Rekordný počet preklepov aj ďalšie zlyhanie techniky!

S problematickou technikou sa televízia potýka už niekoľko dní.

Joj opäť zradil systém. Len prednedávnom sa pre zlyhanie techniky natiahol začiatok Športu, keď televízia necelú polminútu držala na obraze len zamrznutú zvučku a spočiatku musela moderátorka Lenka Čviriková Hriadelová moderovať s „handkou“. Aj teraz problémy poznačili začiatok spravodajskej relácie, keď sa naťahoval štart piatkových Novín o 17-tej.

Problémy sa prejavili hneď dvojnásobne. Televízia sa na správy pripravovala tradičným pársekundovým pohľadom do štúdia, po ktorom má nasledovať zvučka, krátky úvod moderátorov a prehľad tém. Tentoraz však zvučka neprišla. Kamera držala pohľad na moderátorskú dvojicu až celú minútu, Aneta Parišková nakoniec čakanie prelomila a s Dáriusom Haraksinom privítala divákov aj bez zvučky. Oveľa väčší problém nastal v následnom prehľade správ, kedy až pri dvoch témach nesedel text moderátorov s obrázkami. V jednom prípade na obraze bežala téma o hromadnej bitke, pričom Parišková hovorila o zdravotne postihnutých, v druhom prípade obrázky téme o problémových univerzitách doprevádzané Haraksinovým komentárom o prestupe futbalistu Juraja Kucku do AC Milána.

Problematický úvod Novín o 17 aj s chybným prehľadom tém

Spravodajstvo Joj malo niekoľko problémov aj vo štvrtok. Tentoraz však nezlyhala len technika ale aj ľudský faktor. V hlavných správach sa totiž nakopilo množstvo preklepov, pričom v jednom z príspevkov sa objavili až tri chybné titulky. Jeden z nich bol pritom hlavný a na obraze svietil takmer v priebehu celej reportáže. Chyby sa k tomu neobjavili len v tomto príspevku.

Tri chybné titulky v jednej reportáži Novín Joj
noviny joj chybne titulky

O niečo vtipnejším omylom bol krátky nesprávny titulok v Novinách o 17, kedy réžia namiesto meteorológa Petra Jurčoviča predstavila jeho kolegyňu Miriam Jarošovú. Chybné meno však v momente z obrazovky zmizlo. Následne sa ale objavili technické problémy, keď meteorológovi nefungovalo spárovanie notebooku s hlavnou obrazovkou, a tak nevedel priniesť prehľad počasia aj s obrázkami. Pomáhať mu začal Ján Mečiar, ktorý sa tak nejaký čas nevenoval moderovaniu ale oprave systému.

peter jurcovic miriam jarosova noviny o 17 chybny titulok

Čítať viac...
Nahor