Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Spory o formát Inkognito: Pre nezhody dostala šou stopku, ktorú z troch verzií Joj ponúkne?

V roku 2007 malo dôjsť len k pozastaveniu formátu, dôvodom boli aj nezhody s jedným z vlastníkov obdobnej licencie. Relácia nakoniec ležala úhorom prakticky osem rokov.

Inkognito sa na obrazovky vráti už o mesiac. Zábavná relácia s Vladom Voštinárom patrili kedysi medzi klenoty Joj, v najlepších časoch si ju dokázalo zapnúť aj okolo milióna divákov. Aj keď sledovanosť postupne upadala, nebola jediným dôvodom, prečo relácia nakoniec skončila.

Respektíve, dostala pauzu. Joj aj produkčná spoločnosť Maya, ktorá formát vyvinula a produkovala ho pre televíziu, hovorili o prestávke. Televízia chcela chcela nechať oddýchnuť tvorcov a časom spustiť reštart. To však nestalo. Jedným z dôvodov, prečo sa Inkognito vytratilo z obrazoviek, mali byť aj nezhody spoločnosti Maya s licencorom obdobného formátu, Fremantle Media.

Vlastník práv na Got Talent či X Factor napadol Mayu, že Inkognito okopírovala od jej formátu What´s My Line?. „So spoločnosťou Fremantle vedieme rozhovory, ktoré nepochybne skončia dohodou,“ povedal pred rokmi pre Mediálne.sk dnes už nebohý riaditeľ spoločnosti Maya, Vojtech Hron. Ten zároveň tvrdil, že Inkognito je inšpirované iným podobným formátom tento raz však z nemeckej produkcie Was bin ich?. Spor dokonca vyústil do zrušenia Inkognita v Česku, kde ho vysielala Prima. Tá obvinila Mayu, že formát ukradla a neskôr pod názvom Hádej, kdo sem! uviedla verziu licencovanú už Fremantle Media.

Nám sa podarilo zistiť, že Joj po dlhom čase uzavrela spory s britskou spoločnosťou. Už roky sú Joj a Fremantle Media partnermi a tak sa dalo čakať, že pre pokračovanie dobrých vzťahov dôjde k dohode. Joj tak tento raz uvedie Inkognito pod licenciou What´s My Line? a prejde pod jej dvorného licencora. Šou by sa podľa našich informácií mala dočkať aj noviniek.

Čítať viac...
Nahor