Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Športu rastie sledovanosť, hokej opäť trápil komerčné stanice!

Hokej bude ovplyvňovať sledovanosť až do polovice mája.

Šport je pre divákov čoraz atraktívnejším spoločníkom. Aj uplynulý štvrtok znamenali hokejové duely na Dvojke trápenie pre hlavné komerčné stanice, ktorých programy padali do podpriemerov.

Podvečer sa odohral prípravný zápas Slovenska s Českom, ktorý slovenskí chlapci prehrali až po nájazdoch. Záver duelu sa už prekrýval aj s hlavnými spravodajskými reláciami, uhral podiely nad 15, takmer 27 a 18,5 %. Nasledujúci zápas bol nemenej zaujímavý, práve naopak. Proti sebe sa v piatom zápase postavili finalisti extraligy Banská Bystrica a Košice, ktoré vybojovali mečbal. Do zápasu prešla Dvojka okamžite po skončení zápasu reprezentácie a trval až do desiatej hodiny. Podielovo sa hýbal dvakrát okolo 15 % a so záverečnou časťou uhral 16,5 %.

Markíze a Joj tak klesol celý hlavný program. Televízne noviny padli pod úroveň 29 %, Krimi uhrali 19 %, Noviny nad 22 %. Približne to svoje dokázali dosiahnuť večerné seriály Markízy, keď Búrlivé víno získalo rating 8,1 % s podielom 23,1 %, Rodinné prípady uhrali share 20,1 %. V oboch prípadoch ide o podpriemer lídra. Joj sa ešte s Divokými koňmi, ktoré sledovalo 6,1 % divákov s podielom 17,4 %, dokázali dotiahnuť aspoň na priemer stanice, nasledujúci Kolabs s ratingom 4,1 % a podielom 14,2 % už nie.

Z menších staníc bola večer najvyššie najprv Plus s Profesionálmi a podielom pod 6 %, následne ju vystriedalo Dajto s filmom Nukleárny cieľ a obdobným podielom. Mentalista na Dome uhral podiel tesne nad 4 %, Agenti S.H.I.E.L.D. na Plus sa hýbali okolo 3,5 až pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor