Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Sledovanosť

Športová stanica RTVS počas olympiády boduje: Akú sledovanosť dosahuje?

Olympijským prenosom na Športe RTVS dominoval počas tohto týždňa hokej.

Ani skoré ranné hodiny neodradili športových fanúšikov od sledovania prenosov slovenských športovcov na zimnej olympiáde.

Ako uvádza RTVS, tento utorok dominovalo sledovanosti športovej stanice RTVS osemfinále hokejovej súťaže, keď zápas Slovenska s Nemeckom krátko po 5:00 sledovalo priemerne 247-tisíc divákov pri trhovom podiele až 49,1 % v cieľovej skupine 12+.

Následnú štafetu mužov v biatlone sledovalo 135-tisíc divákov pri podiele 21,9 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Novú stanicu Šport RTVS si už dokázala nájsť väčšina športových priaznivcov, keď pri pohľade na ďalšie prenosy dosiahla obdobné výkony ako pri vysielaní na Dvojke.

Hokejový zápas Česka so Švajčiarskom v priebehu utorka sledovalo priemerne 108-tisíc divákov s podielom 16,1 %, následný duel Kanady s Čínou zas 105-tisíc divákov pri podiele 10,2 %.

Takmer počas celého utorňajšieho dopoludnia si mal televízny okruh RTVS Šport držať pozíciu lídra na trhu.

V stredu zas skoro ráno po 5. hodine ráno valcoval štvrťfinálový dramatický duel Slovenska s USA, ktorý sledovalo až 309-tisíc divákov pri podiele 53,5 % v cieľovej skupine 12+.

Vysoko nadpriemerné boli aj ďalšie štvrťfinálové zápasy Švédsko vs Kanada so 179-tisíc divákmi pri podiele 16,8 % a Fínsko vs Švajčiarsko, ktorý sledovalo v priemere 115-tisíc divákov s podielom 16,4 %.

Divákov pritiahla aj štafeta žien v biatlone, ktorú si pozrelo 154-tisíc divákov pri trhovom podiele 21 % v cieľovej skupine 12+.

Aj v stredu tak bol športový kanál RTVS počas celého dopoludnia a počas popoludňajšieho hokejového zápasu Švédska s Kanadou jednotkou na trhu v univerzálnej skupine.

Vďaka hokeju sa takto športová stanica RTVS dokázala tento týždeň dostať na celodenné podiely okolo 9 až 11 % v univerzálnej skupine.

Celkovo sa jej počas olympiády darí spravidla vyskakovať na úroveň 6 – 8 %, v prípade menej atraktívnych prenosov pre slovenských divákov klesla aj k okoliu troch percent.

Zdroj dát: TS RTVS, PMT/KANTAR SLOVAKIA

Čítať viac...
Nahor