Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Spomienkový dokument Markízy s Gottom zabodoval! Za sklom priemerné, najviac divákov drží Inkognito, skočilo na rekord

Sestričky potvrdili minulotýždňový divácky nárast.

Televízie v stredu reagovali na odchod veľkej česko-slovenskej legendy, keď nás opustila spevácka ikona Karel Gott. Zo špeciálnych programov zaradených do vysielania uspela Markíza s večerným dokumentom Karel Gott – Zůstanu svůj z dielne jej sesterskej televízie Nova, ktorý jej skočil na rating 9 % s podielom 26,2 %. Markíza ho odvysielala bez brejku, bol vyššie ako Extrémne premeny pred týždňom, ktoré televízia operatívne vynechala. V komerčnej cieľovke tak ide o zatiaľ najsledovanejší večerný program týždňa mimo spravodajstiev. Celkovo dokument sledovalo 480-tisíc divákov. Ostatným mimoriadne zaradeným programom sa už podľa našich informácií príliš nedarilo, a to ako v prípade muzikálu Kdyby tisíc klarinetů tak komédie Škoda lásky.

Dokument Zůstanu svůj ešte viac zabodoval v susednom Česku, kde ho Nova operatívne taktiež zaradila ako hlavný večerný program miesto Výmeny manželiek. Sledovalo ho tam vyše 1,2 milióna divákov, v komerčnej cieľovke, na ktorú Nova cieli, dosiahol podľa našich informácií podiel až okolo 38 %. Aj u susedov bol jasne najúspešnejším programom nielen zo všetkých špeciálov o Karlovi Gottovi, ale aj večera mimo správ.

V pozornosti divákov boli, očakávane, večerné spravodajstvá. Tie si pozrelo na Slovensku priemerne okolo 1,5 milióna divákov, najviac ich mali priemerne Noviny Joj s celkovo 577-tisíc divákmi, nasledovali Televízne noviny s 569-tisíc divákmi a Správy RTVS si vybralo 327-tisíc divákov.

Vôbec najviac divákov z večerných nespravodajských programov na Slovensku v tomto týždni si však zatiaľ drží pondelňajšie Inkognito. To sa dostalo na zatiaľ najlepší výkon jesene, keď sa najbližšie Susedom priblížilo v komerčnej cieľovke, zároveň mu výrazne porástol počet divákov, keď ich mal 531-tisíc s podielom 24,6 %. Inkognito sa tak dotiahlo blízko ostatnému vydaniu Talentu, ktoré je nateraz najsledovanejším hlavným večerným programom jesene mimo správ a športu. Susedov v pondelok sledovalo 402-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke si pripísali rating 8,7 % a podiel 23,8 %. Nárast spred týždňa na desať ratingov tak neudržali.

Kto ale, naopak, udržal minulotýždňový nárast, boli Sestričky. Tie len nepatrne zaostali za rekordom série z predošlého utorka ratingom 8,8 % a podielom 24,7 %, celkovo si ich pozrelo ale presne rovnako, 440-tisíc divákov. Joj v utorok štartovala tretiu sériu kriminálky Za sklom, ktorá už stratila na predošlé výkony Talentu či Trhliny. Podľa zverejnených údajov uhrala priemerný podiel 17 %, ratingovo mala dosiahnuť úroveň okolo ktorej sa hýbe piatkové Milujem Slovensko. Podľa Joj si seriál pozrelo celkovo 345-tisíc divákov a dostal sa tak k úrovni stredajšieho Delukse.

Vôbec najsledovanejším programom počas všetkých troch dní bolo Počasie Markízy, najviac divákov malo v pondelok – celkovo 607-tisíc. V každý deň zároveň tesne nasledovali Noviny Joj, tie si v pondelok našlo 602-tisíc divákov. Počasie lídra ovládlo sledovanosť aj v komerčnej cieľovke, v stredu sa mu vyrovnali Televízne noviny s ratingom 9,8 %, v pondelok servis o počasí tesne prekonal ratingovú desiatku.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Čítať viac...
Nahor