Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Špeciálne vysielanie k augustu ‘68: Premiéru filmu Dubček v oboch krajinách sledovalo cez 800-tisíc divákov!

Na Slovensku si koprodukčnú premiéru k výročiu dňa okupácie pozrelo toľko divákov ako mimoriadny príhovor prezidenta Slovenskej republiky.

21. august 1968 sa nezmazateľným spôsobom zapísal do dejín Česka a Slovenska. Tento utorok sme si pripomínali 50 rokov od vpadnutia vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, ktoré znamenali okupáciu našich krajín sovietskou armádou na vyše dvadsať rokov.

RTVS k tomuto významnému dňu pripravila špeciálny program, ktorému dominovala dlho pripravovaná premiéra filmu Dubček – Krátka jar, dlhá zima. Celkovo si ju pozrelo 269-tisíc divákov, čo znamenalo nadpriemerný podiel na trhu 15 %, v komerčnej cieľovke to bolo 137-tisíc divákov s podielom pod 15 %. Násobne viac divákov videlo film v televíznej premiére na Českej televízii, kde si pozrelo spolu 563-tisíc divákov s podielom okolo 18 %. Spolu si tak film pozrelo 832-tisíc divákov.

Sledovanou udalosťou utorka bol aj mimoriadny príhovor prezidenta Slovenskej republiky, Andreja Kisku, k výročiu okupácie, ktorý vysielala nielen RTVS ale aj ČT. Český prezident, Miloš Zeman, totižto v tento deň s prejavom nevystúpil. Na Slovensku Kiskov štvorminútový príhovor pred 20. hodinou videlo 273-tisíc divákov s podielom 19,4 %.

Na Jednotke uspel aj v druhom večernom pásme film Eštebák, podielovo dosiahol úroveň cez 12 % v univerzálnom publiku a takmer 14 % v komerčnej cieľovke. Na Dvojke najviac uspela dokumentárna séria Magická osmička s podielom 3,5 % (12+), ktorá sa venovala práve augustu 1968.

Čítať viac...
Nahor