Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Šou Milujem Slovensko dostala prestávku. Vráti sa ešte?

V apríli 2013 RTVS uviedla úspešnú novinku Milujem Slovensko, vďaka ktorej dokázala v piatky potrápiť aj najsilnejšie konkurenčné stanice. Po jeden jarnej a jednej jesennej sezóne jej dala vo vysielaní prestávku.

Dva štvorčlenné tímy, na ktorých čele vždy stoja a proti sebe bojujú kapitáni Adela Banášová a Dano Dangl. Šou o ľahkom testovaní vedomostí o Slovensku si našla svojich divákov a Jednotka RTVS vďaka nej dokázala posilniť piatkové okno. Od tohto roka sa ho však rozhodla zmeniť a nasadiť na piatky špeciálne vydania 5 proti 5. Milujem Slovensko pritom podľa našich informácií neplánuje vrátiť ani v ďalšom priebehu jarnej sezóny.

Vo verejnoprávnej televízii tak nechali formát oddýchnuť. Týždenné nasadenie počas dvoch sezón dalo televízii zabrať hlavne z pohľadu výberu hostí. Tí sa RTVS mali míňať prirýchlo a o to väčší problém mala s vyskladaním zaujímavých družstiev. Ani polročná pauza však nemusí vyriešeniu problému pomôcť pokým tvorcovia nezačnú pozývať hostí do relácie opakovane. Zatiaľ však nie je jasné, či sa vôbec v RTVS do výroby novej série pustia. Možné tak je, že sa relácia s premiérovými epizódami neobjaví tento rok vôbec.

Aktuálne vysielaná relácia 5 proti 5 EXTRA sa pomaly blíži do finále. RTVS naplánovala 8 epizód, pričom ostáva odvysielať posledné tri. Od apríla podľa zákulisných informácií plánuje televízia nasadiť vedomostný kvíz, čas medzi koncom špeciálov 5 proti 5 a štartom novej šou by mala RTVS vyplniť reprízami svojich zábavných projektov. Zisťujeme viac.

Čítať viac...
Nahor