Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúci obrat v číslach: Moja mama lídrom, Búrlivé víno s veľkým prepadom! Divoké kone rástli

Búrlivé víno zaznamenalo jeden z najhorších výkonov vôbec, rodinná sága Joj sa vrátila na čísla z jari. Televíznej dvojke sa opäť výraznejšie dvihla podvečerná novinka, uspel aj mimoriadne zaradený Farmár.

Tretí deň jesennej sezóny priniesol skutočný obraz v sledovanosti oproti predchádzajúcim dňom. Kým v jej úvode oproti letnému nastaveniu poklesla Joj a polepšila si Markíza, v stredu to už neplatilo.

Joj sa začína vyplácať stávka na podvečernú novinku Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá už druhý diel po sebe vykazuje nárast sledovanosti. Kým kampaň sa televízii príliš nevydarila a šou sa uviedla priemerne, už s treťou časťou pre svoj obsah nabrala divákov, keď sa z počiatočných troch ratingov vyšvihla v stredu podľa našich informácií na 5,3 % a z podielu pod 17 % stúpla až na 25,4 %. Rodinné prípady po prvý raz na „Mamu“ nestačili a hlbšie podliezli priemer lídra s podielom len 21 %.

Silná 18-ta hodina podporila spravodajskú časť večera, v ktorej boli silné Krimi s podielom 28 %, utorňajší nárast udržali Noviny s podielom takmer 27 %. Naopak, po prvý raz od nedeľného posilnenia výraznejšie klesli Televízne noviny, ktoré si pripomenuli letné slabé výkony s podielom pod 30 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Športové noviny, ktoré získali totožný rating ako Najlepšie počasie.

Najväčší šok pre lídra nastal po pol deviatej, kedy mu významne padlo Búrlivé víno. Dostalo sa na jedny z najhorších čísel od svojho štartu, keď podielovo uhralo iba 21,5 % a v ratingu tesne prekročilo 7 %. Oproti nástupu šiestej série tak stratilo menej než dva ratingy. Opačnú emóciu zažíva televízia z Koliby, ktorej sa prebrali Divoké kone a s treťou časťou druhej série sa tesne priblížili Búrlivému vínu s podielom 21 % a ratingom 6,8 %. Seriál sa tak Joj, aspoň v stredu, vrátil na jarné hodnoty.

Po desiatej Joj programovou zmenou zaradila do vysielania prvý z dvoch zoznamovacích dielov Farmár hľadá ženu. Pôvodne tieto epizódy chcela odvysielať v premiére v sobotu o 17-tej, nakoniec v tomto čase uvedie reprízy. Kým úvodný predstavovací diel farmárov vysielaný v apríli dosiahol na priemer Joj s ratingom 3,8 % divákov s podielom 16,8 %, prvá zoznamovacia časť farmárov s ich nádejnými nevestami dosiahla lepší výkon, keď ju sledovalo 4,9 % divákov s podielom 20,9 %. Televízna dvojka bola v čase vysielania Farmára tesným lídrom, komédia Markízy Život je raz taký posilnila až v druhej časti vďaka čomu uhrala podiel 22,5 %. Joj v tomto čase opäť prepadla s akvizíciou 24 hodín a podielom len nad osem percent.

Joj mala vydarený celkovo celý deň, keď celodenne zaznamenala jeden z ďalších najlepších výkonov ostatných mesiacov s hodnotou nad dvadsiatkou. Prispel jej k tomu vyrovnaný deň a opäť aj poobedný kastingový diel Česko Slovensko má talent, ktorý dosiahol ďalší z vrcholov v tomto čase s podielom nad 31 %.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus s Hoď svišťom a podielom tesne nad 6 %, krátko na to sa však do pozornosti dostala Liga majstrov na Dvojke s podielmi nad 6 a 7 % v komerčnej cieľovke. Film Plusky Apokalypsa: V znamení zverokruhu získal 6,5 %. Doma s Mentalistom posilnila na 5,5 %, Dila zaznamenala podiely 6,5 a 10 %. Dajto s dvomi dielmi Strážcu spravodlivosti uhralo len vlažné podiely nad 3 %. Zviedlo tak len súboj s Wau, ktorej kriminálka CSI Miami tri percentá ešte podliezla, CSI Las Vegas už Dajto predčila a uhrala pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor