Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúce rozuzlenie: Mika je stále v hre, Rezníkovi chýbal jediný hlas!

Hlasovanie o šéfovi RTVS potvrdilo prognózy posledných dní. Favorit dvoch najsilnejších koaličných strán SNS a Smeru, Jaroslav Rezník, zvíťazil v tajnom hlasovaní, no nedokázal získať nadpolovičnú väčšinu hlasov. Na jeho stranu sa priklonilo celkovo 73 poslancov, od víťazstva hneď v 1. kole voľby ho delil iba jeden hlas. Zvoliť do kresla šéfa RTVS ho mohla len nadpolovičná väčšina hlasujúcich poslancov, ktorých bolo celkovo 147.

Mimoriadne zaujímavým vývojom prešli šance súčasného riaditeľa Václava Miku, ktorý je naďalej v hre. Po tom Smer a SNS uprednostnil Rezníka, prišiel o šance na zvolenie ešte nedávny favorit na celkové víťazstvo Michal Ruttkay. Práve jeho bola pripravená podporiť aj časť opozície v snahe zabrániť víťazstvu Jaroslava Rezníka.

Opozícia, mimo extrémistickej Kotlebovej ĽS-NS, sa nakoniec rozhodla podporiť Miku, ktorého šance rapídne narástli. V hlasovaní ho zvolilo celkovo 53 poslancov. Pôvodný favorit na výhru, Michal Ruttkay, získal nakoniec iba 5 hlasov, Zuzana Ťapáková len jeden hlas.

 

Čítať viac...
Nahor