Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúce rozhodnutie Markízy: Premiérová Horná Dolná končí!

Najbližší pondelok nasadzuje reprízovú časť.

Horná Dolná v premiére nateraz končí. Televízia už od budúceho týždňa zaraďuje do silného pondelňajšieho slotu reprízové časti a dobrovoľne sa tak pripraví o vysoké ratingy.

Markíza to nerobí náhle. Vo svojich programových plánoch prestala pri pondelňajšej Hornej Dolnej uvádzať premiéry, repríza by mala ísť nielen najbližší pondelok ale minimálne aj 9. novembra. Uvádzanie nových častí razom prestala už v predstihu minulý týždeň aj na svojom Facebooku. Rozhodnutie tiež potvrdila nasadením upútavky na starý diel z prvej série.

Upútavka na druhú časť prvej série vysielanú najbližší pondelok

Televízia s premiérami končí po tom, čo jej seriál vyskočil do vysokých nadpriemerov. Darí sa mu to po oslobodení sa od šou Česko Slovensko má talent. Horná Dolná sa bez jeho konkurencie dostala na priemer okolo 16 ratingov a k podielom okolo 45 %. Na jar však s prvou sériou dosahovala ratingy okolo 20 % a 50-percentné podiely.

Horná Dolná tak s novými časťami bežala v pondelky len dvakrát. Vytvorila vtedy veľký nábeh pre Kredenc, ktorý túto jeseň prepisuje rekordy. Televízia sa, zdá sa, spolieha, že stihla vybudovať istý divácky základ a uspieť by mohla v pondelky o 20:30 aj s reprízovými časťami z prvej série. Tie už pritom začala vysielať aj prednedávnom v stredy po premiérových častiach vysielaných proti Talentu.

Zo situácie sa môže tešiť Joj. Pre tú sa v ostatných dvoch týždňoch stal pondelok problém, nakoľko jej kleslo Inkognito a výrazne prepadávala po 22-hej. Ešte pred Hornou Dolnou sa zábavná relácia dokázala dostať nad sedem ratingov, čo v prípade repríz komediálneho seriálu nie je nereálne. Zlepšiť by sa televízna dvojka mohla aj po desiatej, nakoľko Kredenc 10 – 11 ratingov zopakuje bez mimoriadne silného nábehu len sťažka.

Markíza s Hornou Dolnou narába túto sezónu neopatrne. Najprv ju do vysielania nasadila narýchlo programovou zmenou, keď zareagovala na vysoko nadpriemerný nástup Talentu, o pár týždňov ju už plánovane presunula na pondelok a naviazala na ňu návrat Kredenca. Zároveň televízia Hornou Dolnou vykrývala viacero slotov. Nielenže ju niekoľkokrát vysielala v stredu v dvojslote s reprízou, zároveň ju reprízovala na druhý deň, v sobotu aj nedeľu. Poslúžila jej tiež na náhle posilnenie nábehu pre Kukučku po tom, čo seriálová novinka s prvými časťami prepadla. Zaradením Hornej Dolnej pred seriál rozbila celý podvečerný program a nakoniec si ešte viac ublížila. Zároveň po Hornej Dolnej nepomohla Kukučke, ale nahnala divákov k šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Čítať viac...
Nahor