Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúce pondelňajšie výsledky: Markíza posilnila, Inkognito s nečakaným pádom!

Po dvoch úvodných týždňoch prišla zábavná šou náhle o divákov, situácia sa oproti minulému pondelku zmenila v celom prime-time. Ubralo teplé počasie iba Joj?

Joj zažíva prekvapivé ráno. Po tom, čo si minulý týždeň mohla pri pohľade na výsledky druhej epizódy Inkognita vydýchnuť s nádejou, že šou si i po rokoch našla dostatok divákov, dnes je už opäť neistá. S treťou časťou totiž relácia prekvapivo padla, keď uhrala podľa našich informácií rating iba 6 % s podielom 18 %. Oproti prvým dvom častiam ide o pokles o vyše dva ratingy. Naopak, posilnilo Búrlivé víno, ktoré dosiahlo vrchol ostatných týždňov s ratingom 9,3 % a podielom 27,8 %. Dnešné čísla zohľadňujú i oneskorenú sledovanosť, ktorú už televízie merajú. V tomto prípade ide o sledovanosť včera vysielaných programov, ktoré si divák ešte stihol pozrieť v deň ich vysielania čiže v pondelok.

Výrazný pokles Inkognita až pri tretej časti je prekvapením. Náhla zmena v rozložení síl môže mať svoj pôvod i v počasí, no nemusí. Celkové množstvo divákov pri obrazovke v hlavnom vysielacom čase totiž bolo najnižšie za ostatné tri pondelky. Opačný stav nastal minulý pondelok, keď škaredé počasie usadilo pred obrazovku viac divákov a Inkognito oproti štartu ešte rástlo. Búrlivé víno ale, naopak, posilnilo aj tento raz a celkový úbytok divákov pred televízormi vôbec nepocítilo. Joj sa však o vplyvoch počasia na jej pondelňajšie výkony presvedčila aj podvečer, keď jej Súdna sieň padla k desiatim podielom. Ostatné dva pondelky dosiahla výkony okolo 15 – 16 %, čo sú momentálne jej bežné výkony. Výrazne ju predbehol Duel Jednotky, ktorý v 12 – 54 dosiahol podiel takmer 17 %, kým bežne sa hýbe okolo 10 – 12 % v komerčnej cieľovke. Klesli i Chlapi neplačú s podielom takmer 24 %.

So zmenou množstva ratingov sa situácia medzitýždenne zmenila v celom prime-time. Markíza posilnila už od správ a tento raz sa nemusela potýkať s prehrou pred pol deviatou, kde Joj pred týždňom dominovala s Najlepším počasím, ktoré sa stalo dokonca najsledovanejším programom dňa. Tento raz ním bolo Búrlivé víno. No iba o desatinu ratingu.

Markíza prekvapila po desiatej, keď namiesto jednej časti Kredenca nasadila dve. Prvá premiérová pri tom dorovnala výkon Búrlivého vína, keď ju sledovalo 9,2 % divákov s podielom 29,5 %. Skeč šou sa takto významne darilo najmä vďaka tomu, že pre pekné počasie sa mnoho Slovákov vracalo k obrazovkám až po deviatej či pol desiatej. Uspel aj reprízový Kredenc s podielom nad 27 %. Joj v tom čase uhrala štandard s Panelákom, keď atakovala 18 %. Nestyda na Jednotke uhral v 12 – 54 pod 9 %, v 12+ nad 8 %.

Z menších staníc bolo v pondelok najvyššie Dajto, silne promovaná snímka Terminátor: Salvation dosiahla share 7,5 %. Uspel aj Mentalista na Dome s podielom pod 6 %. Štandard uhrali kriminálky CSI na Plus s podielmi nad 5 a rovných 6 %. Pripomenula sa aj Wau, ktorej snímka Honba na čarodejnice prekročila 3 %.

Čítať viac...
Nahor