Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúce finále Eura absolútnym lídrom, Markíza až trojkou večera! Dni predtým dominovala

Finálový zápas európskeho šampionátu mal viac divákov ako filmy Markízy a Joj spolu. Spravodajstvá komerčných staníc v uplynulé dni nad 30-tkou.

PIATOK: Posledný pracovný deň patril Markíze. Výrazne jej vyskočili Susedské prípady, s ktorými tesne preliezla až 27 %, silný nábeh hneď ovplyvnil Televízne noviny, ktoré sa dostali až cez 33 %. Áno, šéfe na Joj naproti tomu šlo pod 13 %, Noviny mali veľmi slabý deň s podielom iba nad 18 %. Rozdiel pretrvával aj s nasledujúcim programom, keď komédia Dědictví aneb Kurvahošigutntág dosiahla share pod 25 %, špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja potvrdil slabý výkon s podielom len 10,5 %. Pluska s Na ulici po opici v žltých šatách dosiahla 6 %, Pompeje na Dajto o málo prekročili 4 %. Dr. House aj prvý diel Sherlock a Watsonová sa dostali nad 4 %. Life: Najbohatší policajt na Wau sa hýbal pod alebo nad 2 %.

SOBOTA: Aj v sobotný večer bola vpredu s filmom Markíza, Karate Kid jej od polovice rástol a dedil aj diváka Joj, ktorá ponúkla kratšiu komédiu Takmer normálne dievča. Líder šiel pod 24 %, televízna dvojka nad 16 %. Vo veľkom si brali s koláča sledovanosti menšie stanice, keď Plus s Kameňákom ukrojila až 10,5 %, romantika Znovu zamilovaná na Doma 7 % a V zajatí kódu na Dajto pod 7 %. Aj v sobotu sa dokázali Televízne noviny dostať cez tridsiatku, konkrétne nad 31 %, Noviny prekročili 23 %.

NEDEĽA: Jednotka sa v nedeľný večer rozlúčila s vysoko sledovaným futbalovým turnajom. EURO 2016 ponúklo finále plné zvratov, ktoré nakoniec ovládli nečakane Portugalci nad Francúzmi. Zápas očakávane dominoval večeru, pričom mimo duelov Slovenska dosiahlo ďalšie rekordy šampionátu pre RTVS pri ratingoch 12,7 a 13,1 % (druhý polčas aj s predĺžením) v komerčnej cieľovke pri podieloch 35,6 a až 44,7 %.

Zápas by v súčte nepredbehli ani Markíza s Joj a niektorými menšími stanicami. Z filmov hlavných staníc o niečo lepšie zahral Manželský sľub Joj s podielom cez 13 %, Twilight sága: Úsvit 1 na Markíze uhrala iba pod 13 %. Pomstiteľ na Dajto sa dostal nad 4 %, na túto hranicu dosiahla Doma s filmom Manželská terapia. Mavericks: Na divokej vlne na Plus atakovalo len trojku.

Joj sa v nedeľu podarilo predbehnúť v prime-time Markízu. Zásluhu na tom má nielen pomer síl s večernými filmami ale najmä hlavné spravodajstvo Noviny, ktoré v nedeľu vyskočilo v podieli na takmer 32 %. Televízne noviny klesli oproti predošlým dňom s podielom nad 29 %. Markíza bola tak v závere týždňa až trojkou v hlavnom vysielacom čase, lídrom bola Jednotka vďaka futbalu.

Čítať viac...
Nahor