Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šokujúca prvá správa: Mika má ako riaditeľ RTVS skončiť! Toto má byť jeho nástupca

Na verejnosť sa dostali prvé informácie o údajnom konci Václava Miku na riaditeľskej stoličke RTVS.

Václav Mika má čoskoro vo funkcii generálneho riaditeľa skončiť. O jeho odchode by mali rozhodnúť koaliční poslanci, ktorí už zaňho majú náhradu.

Generálneho riaditeľa RTVS volí do funkcie parlament, inak tomu nebolo ani v prípade Miku. Funkčné obdobie je volené na 5 rokov, Mika sa stal riaditeľom telerozhlasu 2. augusta 2012. S informáciami o konci Miku prichádza portál Fakt24.sk, podľa ktorého je vo vnútri vládnej koalície dohoda o novom generálnom riaditeľovi RTVS. Otázka je, či samotný Mika by sa pre ďalšie funkčné obdobie o kandidatúru vôbec uchádzal.

Zaujímavosťou je, že Mika by mal byť vo funkcii už len posledné mesiace, a to napriek tomu, že má za sebou len štvorročné riaditeľovanie. Portál informuje, že sa ho poslanci majú pokúsiť vymeniť do leta. Namiesto Miku majú poslanci koaličnej väčšiny podľa portálu údajne chcieť dosadiť osobu, ktorá paradoxne Miku nahradila na poste riaditeľa Markízy. RTVS by totiž po novom mala viesť Zuzana Ťapáková.

zuzana tapakova markiza

„Je to všetko prísne tajné. Ani Ťapáková o tom veľmi nehovorí, no je to hotová vec. Vašo sa s tým už viac menej zmieril a vie, že čoskoro skončí. Zuzana je profesionálka, bola najlepšou marketingovou riaditeľkou v Markíze. Je teda pre Smer a ostatných koaličných partnerov jasnou voľbou“ cituje spomínaný portál svoj zdroj blízky Robertovi Ficovi.

Ťapáková bola vo funkcii riaditeľky Markízy necelé tri roky. Z marketingovej riaditeľky na najvyšší post prestúpila v októbri 2010, skončila v septembri 2013.

Kým v septembri 2010 odchádzal Václav Mika po piatich rokoch z čoraz viac krívajúcej Markízy, jeho nástup do RTVS v auguste 2012 vlial najmä do verejnoprávnej televízie nový život. V očiach divákov sa pokrivená značka STV začala rehabilitovať, čo sa odrazilo aj na výkonnosti televízie. Na nohy sa v priebehu štyroch rokov začalo stavať spravodajstvo, po čase sa v prime-time RTVS objavili výrazne sledované projekty ako Milujem Slovensko, Čo ja viem či Nikto nie je dokonalý.

Pod jeho vedením sa taktiež obnovila hraná tvorba, keď televízia odvysielala hneď dve série seriálu Kolonáda, už najbližšiu jar bude s druhou sezónou pokračovať aj u kritikov mimoriadne úspešný seriál Tajné životy, ktorý sa stal podľa portálu Mediaboom.sk absolútnym TOP projektom sezóny 2014/2015. RTVS sa zamerala vo veľkom aj na detského diváka, na Vianoce začala koprodukovať alebo sama vyrábať nové rozprávky, zamerala sa aj na históriu a dôležité udalosti, ktorým venovala priestor rovno v špeciálnych programových pásmach. Zaujala aj doku projektami, najviac zarezonovali súčasní Mafiáni, True Štúr či Fetiše socializmu.

Foto: FB RTVS, markiza.sk

Čítať viac...
Nahor