Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šoko ako nová tvár Milujem Slovensko do pripravovanej šou Joj nepôjde: Návrat Taxíka s nečakaným moderátorom!

Známy formát z obrazovky verejnoprávnej televízie sa mal už na komerčnej Joj vrátiť s novým moderátorom „Šokom“ Tabačekom, nakoniec do Taxíka zasadne nečakané meno.

Joj aj naďalej pripravuje návrat formátu Taxík, ktorý niekoľko rokov ako týždenný kvíz bežal na obrazovke Jednotky Slovenskej televízie. Súťažný formát, v ktorom môžu súťažiaci vyhrať peniaze cestou v taxíku, sa môže na obrazovky vrátiť už tento rok, pričom jeho tvárou však bude iné meno, ako sa pôvodne čakalo.

Joj mala do Taxíka zlákať aktuálne populárneho herca Juraja „Šoka“ Tabačeka, ktorý však bude nakoniec tvárou paradoxne na verejnoprávnej televízii. S tou sa totiž dohodol na účinkovaní v šou Milujem Slovensko, kde nahradí doterajšieho kapitána šou Daniela Dangla. Z Milujem Slovensko odišla pre tento rok aj Adela Vinczeová, tú nahradila divadelná herečka Stanislava Kašperová.

Taxík už však pozná moderátora, ktorý definitívne zasadne za jeho volant. Televízia mala nakoniec do tejto pozície zvoliť nečakane speváka Mária „Kulyho“ Kollára, ktorý sa tak dočká svojej moderátorskej premiéry. Juraj „Šoko“ Tabaček ostáva na obraze Joj ako súčasť Inkognita či novej šou Päťka, účinkuje rovnako na Markíze v Hornej Dolnej či v novinke Dvaja na jedného Adely Vinczeovej a Dana Dangla.

Taxík je adaptáciou zahraničného formátu Cash Cab, ktorý je dôverne známy aj slovenským divákom. Hneď niekoľko rokov ho vysielala Slovenská televízia, na obrazovky ho uviedla skraja roka 2012. Skončil na konci roka 2015, RTVS už ďalej licenciu nepredĺžila. Moderátorom bol Peter Kočiš. Taxík televízia vysielala ako týždenný formát, ktorému patril podvečerný slot. V roku 2015 k nemu spustila aj mobilnú aplikáciu. Kedy by sa mal Taxík objaviť na Joj, nie je nateraz známe.

Foto: RTVS

 

Čítať viac...
Nahor