Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šok z Markízy: Náhle končí s voľným šírením Dajto v DVB-T!

Markíza ukončuje šírenie stanice v DVB-T.

Najsilnejšia televízna skupina ochudobní voľne šírený balík programov v celoplošnom multiplexe o jednu svoju stanicu. Markíza začala prostredníctvom craulu vo vysielaní informovať divákov, že už čoskoro ukončí šírenie stanice Dajto v DVB-T. Stane sa tak od 1. mája 2015.

NEPREHLIADNITE: Prečo Dajto končí v DVB-T? V hre sú tieto dôvody!

Stanicu do 1. celoplošného multiplexu, ktorý pokrýva približne štyri pätiny územia, zaradila Markíza 24. apríla 2013. Spoločne s Dajto sa v multiplexe nachádzajú Wau, Senzi, TV8 a Infokanál, píše Satelitnatv.sk.

K téme: O voľne šírené Dajto príde tretina Slovákov! Známy je dátum ukončenia šírenia v DVB-T

Zaujímavosťou je, že od 9. februára z celoplošného multiplexu zmizli aj stanice Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2. Dôvodom bolo neplnenie záväzkov. „Vysielanie televíznych staníc Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2 v celoplošných multiplexoch bude ukončené z dôvodu dlhodobého neplnenia si zmluvných záväzkov vysielateľom,“ ozrejmil dôvod ukončenia šírenia staníc Towercom.

Čítajte viac: Markíza mala s DVB-T problém už pred časom: Menšie kanály vôbec zaradiť nechcela!

Markíza v craule odkazuje pre viac informácií na web akonaladit.dajto.sk, kde popisuje alternatívne možnosti naladenia stanice. Tá bude dostupná už len prostredníctvom operátorov.

Čítať viac...
Nahor