Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Šok v Markíze! Tvorcovia Búrlivého vína dali výpoveď! Čo bude so seriálom?! (DOPLNENÉ)

Zdá sa, že odchod Mariany Ďurianovej nebol pre Markízu poslednou ranou. Možno ešte väčšou stratou môže byť odchod tvorcov aktuálne najsledovanejšieho seriálu Búrlivé víno, ktorí sa rozhodli dať v Markíze výpoveď. Prvý informáciu priniesol Nový čas, nám sa podarilo získať ďalšie informácie.

Podľa dostupných informácií niekoľko najdôležitejších členov tvorivého tímu Búrlivého vína odchádza z TV Markíza a mieri do konkurenčnej JOJ. Televízia z Koliby tak môže získať veľmi významnú posilu aj pre svoju pôvodnú dramatickú tvorbu.

Prečo tvorcovia Búrlivého vína odchádzajú v čase, keď je ich seriál najsledovanejší? Podľa informácií, ktoré sa nám podarilo získať priamo zo zákulisia televízie, tím Búrlivého vína cítil v posledných mesiacoch veľký tlak priamo z vedenia televízie a najmä z vedenia vlastnej tvorby Markízy, aby takmer bez prestávky pokračovali v písaní scenárov a výrobe seriálu. Počas letných prázdnin, keď si väčšina tvorcov a hercov čerpá dovolenky, museli tvorcovia i herci seriálu Búrlivé víno nakrúcať, nakoľko Markíza sa rozhodla seriál vysielať bez prestávky aj počas leta. Išlo pritom o obdobie, ktoré nie je zaujímavé z hľadiska možných príjmov z reklamy. Tvorcovia a herci vraj dostali počas leta iba dvojtýždenné voľno, čo je oproti iným projektom veľký nepomer. Podľa našich informácií sa napríklad Panelák, či Chlapi neplačú dočkali dlhšej prestávky – minimálne mesiac, či mesiac a pol. Búrlivé víno si nakoniec oddýchlo necelý mesiac – na konci minulého a začiatku tohto roka.

V tíme Búrlivého vína, ktorý odchádza z Markízy, sú režiséri, kreatíva i scenáristi. Pre Markízu to znamená oslabenie pôvodnej tvorby. Ako sme sa dozvedeli, tvorcovia sa rozhodli pripravovať nový seriál, ktorý ponúkli konkurenčnej TV JOJ, kde mali nájsť lepšie podmienky na prácu. Markíza aktuálne vysiela III. sériu Búrlivého vína, ktorú tvorcovia údajne scenáristicky dokončili. Ďalšiu sériu však už pripravovať odmietli. Pracovať začínajú na novom seriáli, ktorý by diváci mohli vidieť možno v druhej polovici tohto, alebo v prvej polovici budúceho roka.

DOPLNENÉ: Markíza na odchod časti tímu Búrlivého vína okamžite zareagovala informáciou na svojom webe, kde už teraz potvrdila štvrtú sériu. Oslabenie tvorivého tímu sa snaží bagatelizovať. Najmä vo vzťahu ku klientom, nemôže si dovoliť ich zneistiť. „Búrlivé víno sa od začiatku svojho vysielania stalo najúspešnejším slovenským seriálom súčasnosti, a preto ho televízia plánuje vysielať aj na jeseň,“ povedala programová riaditeľka Markízy Silvia Majeská. Náš zdroj z televízie však potvrdil, že tento krok časti tvorcov seriálu manžment televízie prekvapil. Markíza tak musí svoj tím doplniť. Až také množstvo odchodov, ktoré nastalo posledný mesiac, vedenie televízie nečakalo. 

Markíza zažíva turbulentné obdobie. Potom, čo sa televízia dostala do finančnej straty, nastalo zemetrasenie vo vedení, do Markízy prišiel nový generálny riaditeľ, televízna skupina zrušila stanicu Fooor, ktorá sa nedožila ani jedného roku, už koncom minulého roka prepustila viacerých pracovníkov a začiatkom tohto roku ju postihli odchody kľúčových tvárí a tvorcov. Dôvody, prečo k takému výraznému odchodu z Markízy dochádza, nie sú známe, neoficiálne sa hovorí o napätých vzťahoch, ktoré v televízii v poslednom období pretrvávajú.

 

Čítať viac...
Nahor