Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sobotu ovládla olympiáda: Hokej so Slovincami trhol milión, Kuzminovej zlato s biatlonovým rekordom!

Tretia tretina hokeja v boji o priamy postup do štvrťfinále hokejového olympijského turnaja prekročila v komerčnej cieľovke rating až 20 %. 

RTVS sa s olympijským vysielaním skutočne darí. Nielen v čase vysielania prenosov s účasťou Slovákov sa jej podiely na trhu dostávajú  v ranných, obedných aj poobedných hodinách do značných nadpriemerov, neraz pritom preskakujú 10 aj 15-percentnú podielovú hranicu.

Pochopiteľne, najviac lákajú slovenské boje o medaily a olympijský hokej, čo potvrdila sobota. Krátko po 12. hodine sa najprv na štart posledného individuálneho biatlonového preteku postavila Anastasia Kuzminová, ktorá v preteku s hromadným štartom žien vybojovala pre Slovensko zlatú olympijskú medailu. Prenos si celkovo malo pozrieť pre biatlon rekordných 731-tisíc divákov, čo predstavovalo podiel až pod 54 %. V komerčnej cieľovke mal rating vystreliť na 11,6 % s podielom 48,5 %.

Ešte vyššie sa dostal nasledovný zápas Slovenska proti Slovinsku, v ktorom naši reprezentanti bojovali o priamy postup do štvrťfinále hokejového olympijského turnaja. Jednotka do duelu vstúpila až v polovici prvej tretiny, nakoľko jej vyrokované práva neumožňujú vysielať dva prenosy súčasne sa na jej dvoch kanáloch. V prípade kolízie dvoch disciplín so slovenskou účasťou si musí vybrať. Práva na výnimku v prípade mimoriadne atraktívnych prenosov pre Slovákov si nevyrokovala ani dodatočne.

Hokejový zápas už od začiatku pokúšal miliónovú hranicu, nakoniec ju pokoril až v tretej tretine. Druhú polovicu prvej tretiny hokeja si nakoniec od 13:15 pozrelo už necelých 950-tisíc divákov s podielom až pod 62 %, druhú tretinu malo sledovať pod 930-tisíc divákov s podielom takmer 58 % a tretia tretina s predĺžením vystrelila na takmer 1,1 milióna divákov s podielom 61 %. V komerčnej cieľovke sa mal rating hýbať okolo vysokých 17, cez 17 a až 21 % s podielmi na trhu nad 61, pod 60 a až 64,5 %.

Z  ďalších programov Smotánka podvečer mala atakovať 23 %, Prázdninám sa v repríze nedarilo s podielom len okolo 12 %. Televízne noviny, nasledované Najlepším počasím, sa z celého dňa dostali mimo olympijského vysielania najvyššie, uhrať mali okolo 26 %, Noviny cez 23 %. Tie tesne zvíťazili v 12+, kde si ich malo pozrieť cez 555-tisíc divákov, TN-ky sa zastavili presne na tejto hranici.

Večer sa Markíza s filmom Skrytý nepriateľ dostala pod osem ratingov s podielom cez 21 %, nasledovala ju Joj s filmom Veľkí bratia a ratingom 6 % s podielom pod 17 %. Zem spieva už tradične vyhrala večer v univerzálnom publiku, kde opäť prepísala najlepší výkon série, keď prvýkrát prekročila hranicu pol milióna divákov, podiel šiel nad 23 %. U mladšieho publika uhrala šesť ratingov s podielom okolo 16 %.

Jednotka sa vďaka spomínaným prenosom počas obeda a popoludnia stala najsledovanejšou televíziou dňa celodenne, prekročiť mala v komerčnej cieľovke 21 % a na najbližšiu Markízu získať náskok vyše piatich podielových bodov. V 12+ bol rozdiel až desaťbodový, Jednotka tam pokorila 23 %. Prime-time už vyhrala Markíza, jej podiel podliezol v 12 – 54 hranicu 23 %.

Foto:  Ezra Shaw/Getty Images

Čítať viac...
Nahor