Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sobotný večer vyrovnanejší, všetky tri stanice blízko seba! V nedeľu už opäť v čele futbal, Markíza večer trojkou

Aj v priebehu soboty dominoval futbal, večer ho už dokázali dorovnať alebo predbehnúť komerčné stanice.

SOBOTA: Najbližší mesiac budú komerčné televízie oslabené futbalovou konkurenciou. Akýkoľvek zápas Majstrovstiev sveta vo futbale prináša zatiaľ Jednotke či Dvojke vysoké nadpriemery, ktoré neraz dosahujú úroveň 20 %. Platilo to aj v sobotu, kedy sa tri denné zápasy na Dvojke hýbali od 16 – 22 %, najlepší podiel zaznamenal poobedný duel Argentíny proti Islandu s podielmi vyše 22 až pod 27 %.

Večerný zápas Chorvátska s Nigériou lákal o čosi menej, dosiahol podiely medzi 16 – 17 %. Dotiahla ho Joj s filmom Bohovia Egypta a podielom pod 17 %, vpredu bola Markíza s filmom Stážista a podielom okolo 19 %. Z ďalších staníc Leto v Alpách na Doma dosiahlo vyše 6 %, 12 kôl: Opäť v akcii sa dostalo nad 3 %, Strážca spravodlivosti na Dajto sa hýbal medzi 3 – 4 %. CSI Cyber na Wau podliezlo len 2 %, Inkognito stúplo pod 3 a okolo 4 %.

Smotánka podvečer prepadla podielom vyše 14 %, Život s Helen šiel len nad 12 %. Televízne noviny v konkurencii podvečerného futbalu neuspeli s podielom iba okolo 17 %, predbehli ich Noviny, ktoré sa dostali nad 21 %. Celkovo si Noviny pozrelo cez 340-tisíc divákov, Televízne noviny zas vyše 240-tisíc. Najsledovanejším programom dňa bolo v oboch cieľovkách Najlepšie počasie.

NEDEĽA: V nedeľu večer už šiel opäť do vedenia futbal. Napínavý zápas Brazílie so Švajčiarskom postupne rástol a dosiahol podiely okolo 19 a 22 %. Dvojkou večera bola Joj s filmom Najdlhšia jazda a podielom takmer 17 %, Nočný bežec na Markíze neuspel a šiel len na takmer 15 %. Paul na Plus podliezol 7 %, Kameňák na Dajto sa hýbal okolo 6 %. Zaľúbená v tridsiatke na Doma podliezla 4 %, kriminálky Wau sa hýbali okolo 1,5 – 2,5 %.

Vysoko sa darilo podvečernému zápasu Mexika s Nemeckom, ktoré ako úradujúci majster sveta ostalo zaskočené prehrou, duel od 17. hodiny uhral podiely 20 a až 25,5 %. Susedia v tejto konkurencii neuspeli s podielom pod 14 %, Nové bývanie dizajn šlo len na 12,5 %. Televízne noviny stúpli nad 24 %, Noviny šli cez 22 %. Celkovo mali vyše 420-tisíc divákov, kým Televízne noviny 365-tisíc, deň však ovládol druhý polčas večerného futbalu, a to v oboch hlavných cieľovkách.

Čítať viac...
Nahor