Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sobotný šok pre Markízu: Výrazne promovaná oscarová Gravitácia neuspela! Joj opäť vpredu

Po opustení DVB-T sa Markíza hneď skraja roka snaží aj o zaraďovanie atraktívnych filmových premiér, zatiaľ sa im vôbec nedarí.

Jeden z najväčších filmových ťahákov Markízu sklamal. Ani Gravitácia ovenčená siedmimi Oscarmi televíziu nedostala na post lídra, keď jej premiéru malo sledovať menej než 7 % divákov s podielom 18,9 %. Markízu pritom opäť predbehla Joj, ktorej sa po dlhšom čase darí s akvizičným seriálom v prime-time. Ďalšie dva diely série Hooten a Lady: Lovci pokladov ratingovo prekročili aj podliezli 7 % a v podieli sa podobne o málo prehupli cez 19 %.

Na menších bolo vpredu 12 kôl na Plus s podielom 6,5 %, romantika Budem pri tebe stáť na Doma išla cez 5 %. Dajto vrátilo po čase na večery seriál Lasko: Päsť božia, hýbalo sa pod a nad 3 %. Špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja na Wau podliezol trojku.

Po trápení s Kolesom šťastia sa Markíza aspoň v sobotu teší z podvečerných čísel, keď špeciál Smotánky z Plesu v opere atakoval 24 %. Moja prvá dovolenka na Joj neuspela s podielmi nad 12 a 11 %. Markíza sa takto hneď o niečo dvihli Televízne noviny v podieli podliezol 26 %, Noviny ale opäť vyhrali, skončili tesne pod 28 %.

Markíza v sobotu prvý raz v týždni výrazne odskočila celodenne od Joj, s podielom cez 18 % mala náskok vyše tri percentá. V prime-time zaostala o necelý pol bod, Joj vyhrala pri podieli nad 21 %. Najsledovanejším programom dňa soboty bolo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor