Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sobotná sledovanosť: Joj lídrom v prime-time, zápas Brazílie Jednotke rekord nepriniesol

Diváci už rekordnú pozornosť Brazílii nevenovali, Jednotka však získala vysoko nadpriemerný výsledok.

Zápas o tretie miesto na futbalových MS nezaznamenal rekord. Jednoznačnú výhru Holandska nad psychicky zdevastovaným domácim tímom sledovalo po polčasoch vyše 25 a 33 % divákov pri obrazovke (12+), čo neprinieslo Jednotke nový rekord týchto majstrovstiev. Zatiaľ najsledovanejším duelom bol semifinálový zápas Holandska s Argentínou. Vysoký úspech zaznamenala aj ďalšia etapa Tour de France, ktorá síce nebola tou ideálnou pre Petra Sagana, napriek tomu ju sledovalo priemerne okolo 24 % a bola jednotkou na trhu.

Sobotný prime-time však nepatril športu ani verejnoprávnym kanálom, ale Joj. Tú potešil výkon už Veľkých Novín okolo 28 %, opäť vyskočil Šport, ktorý prekročil hranicu 29 %. Úspech Joj potvrdila najmä večerným filmom, keď snímka Jedine ona síce s podielom okolo 21 % rekordy nelámala, no Markíza s filmom posadnutá prepadla s podielom pod 16 %. Televízne noviny v sobotu získali výkon okolo 33 %.

V prvý víkendový deň prebrala vedúcu pozíciu medzi menšími stanicami Doma, ktorá predviedla vynikajúci výkon, keď celodenne ako jediná prekročila hranicu 5 % a to hneď o pol percenta. Nasledovala ju Dvojka a Plus s podielom blízkym piatim percentám, Dajto sobota nevyšla, keď celodenne nezískalo ani tri percentá.

Čítať viac...
Nahor