Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sobota pre Záhady tela, televízie extrémne nízko! V nedeľu vystrelili Noviny s Krimi

Cez víkend sa darilo menším staniciam, v sobotu sa Markíza a Joj s večernými filmami dostali mimoriadne hlboko.

SOBOTA: Teplé počasie a príchod prázdnin robia svoje. Televízie sa dostávajú na mimoriadne hlboké ratingy, čo v sobotu znamenalo, že sa lídrom dokázala stať Jednotka aj s ratingom iba okolo 3,5 %. Dosiahli ho Záhady tela, ktoré v podieli podliezli 16 %. Švagor na odstrel na Markíze bol hlbšie, v podieli šiel iba cez 12 %, Návštevníci 3: Revolúcia na Joj boli ešte nižšie s hodnotou len nad 10 %. Vpredu sa v prvej polovici držalo aj Neskoro večer, ktoré v komerčnej cieľovke uhralo podiel pod 13 %. Medzi spravodajstvami Televízne noviny prekročili 21 %, Noviny podliezli 23 %.

Na menších bez prekvapení bolo vysoko Dajto s kontroverzným zápasom juniorského EURA medzi Talianskom a Nemeckom. Zápas, ktorý vyradil slovenskú reprezentáciu, dosiahol podiely 9,5 a až 14,5 %. V priebehu druhého polčasu sa postupne dostalo Dajto do vedenia medzi všetkými televíziami. Vysoko pritom bola aj Plus, ktorá alternovala nízku Joj. Nebola jej vôbec ďaleko, keď s filmom Beštia atakovala 9 %. Lekcia z romantiky na Doma podliezla 5 %, nasledujúci film V sieťach lásky päťku prekročil. Wau s Inkognitom dosiahla 2,5 a až 5 %.

NEDEĽA: V nedeľu večer boli s filmami Markíza a Joj opäť vlažné a neďaleko seba. Tentokrát ale neprepadli, Unesená v Istanbule na Markíze tesne prekročila 19 %, nový X-Men: Budúca minulosť na Joj uhral 17 %. Z menších Kúpili sme Zoo na Plus podliezlo 8 %, Velvet na Doma sa hýbal nad 3 a 4 %. G. I. Joe na Dajto šlo pod 5 %, CSI New York na Wau uhrala podiely pod a tesne nad 3 %.

Premiérové Nové bývanie v nedeľu podvečer poskočilo pod 23 %, reprízová Horná Dolná uhrala share pod 16 %. Rozdiel v nábehu využilo spravodajstvo Joj, ktoré bolo v silnom vedení, Krimi dosiahli na podiel až 28,5 %, Noviny boli ešte vyššie s podielom pod 31 %. Televízne noviny predbehli ratingovo až o takmer tri body, tie skončili s podielom cez 22 %. Noviny sa stali v oboch cieľovkách aj najsledovanejším programom dňa, Televízne noviny v celkovom počte predčili o vyše 140-tisíc divákov. V sobotu boli na vrchole dňa servisy oba o počasí.

Čítať viac...
Nahor