Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

So 7.3. – Šimpanz Caesar spôsobí na Zemi opičiu revolúciu

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a premeniť Zem na Planétu opíc.

Šimpanz Caesar žije s vedcom Willom Rodmanom, ktorý ho vychoval ako vlastného syna. Keď bol Caesar malý, Will na ňom vyskúšal experimentálny liek, vďaka ktorému získal ľudskú inteligenciu a emócie. V dôsledku nedorozumenia však Caesara vezmú do opičej rezervácie, kde ho väznia spolu s ďalšími ľudoopmi. Caesar sa len tak ľahko nevzdáva a vďaka svojej inteligencii si uvedomí, že do rezervácie ani on, ani ostatné ľudoopy nepatria. Spoločne zostavia opičiu armádu, utečú a postavia sa proti ľuďom. Napadnú mesto a spôsobia kolíziu, ktorá možno raz a navždy zmení našu planétu.

Mladý talentovaný vedec Will Rodman (JAMES FRANCO) pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles (JOHN LITHGOW). Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova tajne podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu!

Film Zrodenie planéty opíc (2011) je prequel legendárnej snímky režiséra Franklina J. Schaffnera Planéta opíc (1967) a jej remaku z roku 2001, nakrútených na motívy románu Pierra Boullea. Navzdory názvu v ňom ešte nejde priamo o vznik opičej ríše, ale o popis príčin, ktoré k jej vzniku viedli – ako si ľudstvo privodilo skazu a inteligentí ľudoopi si vybojovali slobodu.

Zrodenie Planéty opíc uvádza Joj v sobotu o 20:30.

Čítať viac...
Nahor