Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

So 17.5. – Plus proti hokeju nasadzuje vysoko oceňovaného indického Forresta Gumpa

Príbeh o netradičnom hrdinovi, ktorý sa snaží prekonať neľahké prekážky v mene lásky. Moslim trpiaci Aspergerovým syndrómom sa zamiluje do indickej emigrantky. Usadia sa v San Franciscu a založia rodinu. Lenže po útokoch z 11. septembra sa rodina stáva terčom antimoslimského násilia.

Rizvan Khan (SHAN RUKH KHAN), moslim z Indie, sa presťahoval za bratom do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. V meste sa zoznámi s Mandirou (KAJOL) a zamiluje sa do nej. Aj napriek protestom rodiny sa s ňou ožení a spoločne si založia malý rodinný biznis. Žijú šťastne a spokojne, no však iba do chvíle, kým nečakaný teroristický útok na newyorské dvojičky 11. septembra 2001 nespraví razom zo všetkých moslimov verejnú hrozbu. Mandira to nezvládne a rozhodne sa svojho manžela opustiť. Rizvan je zdrvený, nerozumie, prečo ho láska jeho života náhle opustila. V snahe získať ju späť sa vydá na dojemnú a inšpirujúcu cestu naprieč Amerikou, ktorej cieľom je okrem iného aj stretnutie s americkým prezidentom.

Film Volám sa Khan získal v Indii množstvo ocenení (Wiki). Aj keď prirovnanie filmu ku Forrestovi Gumpovi príde mnohým ako prehnané, pri zhliadnutí filmu rozhodne spoločné črty hlavných hrdinov nájdete. Pluska ho uvedie proti zápasu Slovensko – Taliansko od 20:30, ako takmer trojhodinový celovečerný film však potrvá až do polnoci.

Čítať viac...
Nahor