Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

So 12.10. – Prima uvedie Avatara, JOJ Oceľovú päsť

Prima vsadila v sobotu večer na istotu, keď do programu zaradila svoj najsilnejší filmový titul Avatar. Ak máte chuť na premiérový film, plný akcie, prepinite si na JOJ, ktorá ponúkne film Oceľová päsť.

 

AVATAR – Prima, So 12.10. o 20.20 hod.

Po 12 rokoch od prvých myšlienok na tvorbu filmu (a čakania kým sa filmová technológia dostatočne vyvinie), James Cameron zrealizoval svoj sen o Avatarovi a natočil tak film, ktorý dobil kiná aj rebríčky najúspešnejších filmov po celom svete. Celý film sa odohráva v ďalekej budúcnosti roku 2154, v ktorej ľudstvo kolonizuje vzdialené planéty. Jednou z takých je práve Pandora. Krásna planéta plná nádherných zvierat, ešte úžasnejšej prírody a v neposlednom rade nerastných surovín, ktorých cena sa na domovskej planéte Zem šplhá na miliardy dolárov. Ide tu práve o jeden z najvzácnejších nerastov a to Unobtanium, ktorého ťažba je dôvodom prečo sú ľudia na planéte. Prítomnosťou ľudí však nie sú veľmi nadšení jej domorodí pôvodní obyvatelia Na’viovia.
Tieto trojmetrové modré bytosti žijú v absolútnej harmónií so svojou planétou a jej prírodou. Príchodom ľudí je však celý ich svet ako ho poznali doteraz ohrozený a na to, aby ho zachránili budú potrebovať pomoc práve niektorých ľudí. Príbeh celého Avatara je tak vlastne ukážkou toho, čoho sú ľudia schopní, aby získali milióny a prečo sa oplatí na tieto obrovské bohatstvá zabudnúť a bojovať za to čo je správne. Vo filme sa tak dočkáme dejovej zápletky, ktorá nás zasvätí do tajov Pandory, jej krás, nástrah a hlavného súboja medzi Na’vijcami a armádou.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]kq4o0a2sJDE[/youtube]

 

OCEĽOVÁ PASŤ – JOJ, So 12.10. o 20.30 hod.

Charlie Kenton býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať 2000 libier vážiaci a 8 stôp vysokí oceľoví roboti. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robota, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy – Real Steel.

[youtube width=“600px“ height=“400px“]EVWD2BnfY6s[/youtube]

Čítať viac...
Nahor