Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

So 11.4. – Skutočný príbeh o ničivej vlne tsunami a rodine, ktorá jej úder prežila

V roku 2004 sa manželia Henry a Maria s deťmi rozhodnú stráviť Vianoce v Thajsku. Po niekoľkých dňoch pobytu v tropickom raji sa 26. decembra zmení ich nádherná dovolenka na nočnú moru. Obrovská masa vody sa veľkou rýchlosťou blíži k ostrovu a zmetie všetko, čo jej stojí v ceste. Príbeh je inšpirovaný skutočnou udalosťou.

Manželia Henry, Maria a ich traja synovia Lucas, Thomas a Simon sa v roku 2004 rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa, ako prežijú niekoľko úžasných dní v tropickom raji. 26. decembra, dva dni po Štedrom dni, sa však ich rodinná idylka náhle skončí, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna cunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. S ťažko zranenou mamou Mariou zostáva najstarší syn Lucas, ďalší dvaja synovia Thomas a najmladší Simon sú s otcom Henrym. Ani na okamih sa nikto z nich nevzdá, usilovne hľadajú jeden druhého a pomáhajú ostatným, čo prežili. Na pobreží sú desaťtisíce stratených a zranených ľudí z najrôznejších kútov sveta, ktorí sa ocitli v epicentre jednej z najničivejších prírodných katastrof posledných rokov. Ako vidíme, až vo chvíľach absolútneho zúfalstva a najhoršieho utrpenia sa v ľuďoch začínajú prebúdzať ich lepšie vlastnosti. Nastáva situácia, keď ľudia celkom prirodzene prejavujú svoj súcit, odvahu a pociťujú povinnosť pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Predstaviteľka hlavnej hrdinky, Naomi Watts (na snímke s Tomom Hollandom), si za svoj herecký výkon vyslúžila nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus za najlepší ženský výkon.

Katastrofickú snímku Nič nás nerozdelí uvádza Joj v sobotu o 20:30.

Čítať viac...
Nahor