Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

SO 11.1. – Dvojka štartuje svetový hit Narcos

RTVS vzbudila veľkú pozornosť aj pozitívnou správou, keď potvrdila nákup svetového seriálového hitu streamingovej služby Netflix. Po novom roku na obrazovke Dvojky totiž uvedie mimoriadne populárny americký seriál o živote kolumbijského drogového magnáta Pabla Escobara Narcos, ktorý bude vysielať v týždennej periodicite každú sobotu.

Dvojka oznamuje príchod prvej série, dosiaľ boli uvedené tri. Každá ponúkla po 10 epizód. Verejnoprávna televízia k seriálu pripravila aj vlastný slovenský, aj keď lacnejší, dabing. Netflix už skôr potvrdil aj prípravu štvrtej série.

Nepoznáte seriál Narcos? 10 faktov o seriálovom hite, ktorý prichádza na Slovensko

O seriáli Narcos
Na konci 70. rokov dvadsiateho storočia sa neslávne preslávený zločinec Pablo Escobar prvýkrát zapojil do ilegálnej výroby kokaínu. V júli 1992 sa mu podarilo utiecť z väzenia La Catedral, ktoré kolumbijská vláda postavila podľa Escobarových vlastných požiadaviek výmenou za to, že sa vzdá úradom a „odpyká“ si tam trest nanajvýš piatich rokov odňatia slobody. Medzitým sa Pablo Escobar stal legendárnym drogovým barónom a narkoteroristou. Drsný kriminálny seriál Narcos je inšpirovaný skutočnosťou a odohráva sa v krutom a nemilosrdnom svete kolumbisjkých drogových gangov. Jeho hlavným hrdinom je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úradu pre boj proti drogám, má za úlohu dostať Escobara (Wagner Moura) a zničiť jeho kartel Medellín. Murphymu pomáha agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale keď obaja dorazí do Kolumbie, zisťujú, že Escobar má oveľa závažnejšie problémy ako nejakú DEA.

Prvú epizódu seriálu Narcos uvedie Dvojka v sobotu 11. januára o 22:10.

Čítať viac...
Nahor