Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenský Rex pozná celý tím vyšetrovateľov, toto sú hlavné postavy! Pozrite si, kto koho stvárni

Po Bačovi a Latinákovi sú odhalené aj ostatné mená.

S príchodom jesene je známych stále viac detailov ohľadom pripravovaných projektov. Najnovšie už poznáme aj všetky ústredné postavy slovenského Komisára Rexa, ktorý na Markíze odštartuje už vo štvrtok 7. septembra.

Popri hlavnom vyšetrovateľovi Jurajovi Bačovi a jeho parťákovi, Lukášovi Latinákovi, je známy aj predstaviteľ slovenského Höllerera. Stvárni ho herec Gregor Hološka pod menom Peter Halama. Tradičnou súčasťou Komisára Rexa je aj patológ, ktorého bude v slovenskej verzii seriálu hrať Vladimír Jedľovský. Známy bude pod menom Ladislav Garaj. V seriáli sa má tiež objavovať Pavel Višňovský.

Markíza v prípade slovenského Rexa adaptovala originálne rakúske scenáre, ktoré prispôsobila súčasnej dobe a posadila ich do prostredia Bratislavy. Slovenské postavy tak vychádzajú z tých, ktoré dobre poznajú diváci pôvodného krimiseriálu.

Kto je kto v slovenskom Komisárovi Rexovi (zdroj: markiza.sk)

komisar-rex-juraj-baca_1
Juraj Bača – Richard Majer (Richard Moser)
Richard Majer vyrastal ako dieťa ulice v drsnej štvrti, ale v dospelosti sa dal na dráhu policajta. Na túto prácu má skutočný talent a je preňho poslaním. Majer začínal od piky, z pochôdzkára sa vypracoval až na jedného z najrešpektovanejších kapitánov v zbore aj napriek relatívne mladému veku. Jeho percento objasnenosti patrí k najlepším. Hoci Majer objasňuje vraždy a ďalšie ťažké zločiny, vo vnútri je citlivý. Dáva si však pozor, pred kým túto svoju skrytú stránku odhalí. Práve vďaka nej sa však dokázal skamarátiť s Rexom. Ten je preňho nielen kolegom, ale aj spoločníkom v jeho osamelom živote. Náročná policajná práca totiž spôsobila rozpad Majerovho manželstva. Na nezáujem žien však atraktívny policajt rozhodne netrpí, otázka je, či bude žiarlivý Rex ochotný pustiť nejakú ženu svojmu majiteľovi bližšie na telo. 

komisar-rex-lukas-latinak
Lukáš Latinák – Karol Šimeček (Ernst Stockinger)
Karol Šimeček je pravým opakom Majera. Je neohrabaný a niekedy mu to trochu pomalšie myslí, no napriek tomu je statočný, odvážny a za kolegov by nasadil aj život. Majer sa naňho môže v každej nebezpečnej situácii spoľahnúť.  Šimeček Majera veľmi obdivuje a ani napriek tomu, že jeho nadriadený je od neho mladší, mu nezávidí vyššiu hodnosť a rýchlejší kariérny postup. Naopak, chcel by sa raz Majerovi vyrovnať. Šimečkovým veľkým problémom je však Rex. Psov sa totiž bojí a Rex mu to ani trochu neuľahčuje. 

komisar-rex-gregor-holoska
Gregor Hološka – Peter Halama (Peter Höllerer)
Peter Halama je už usadený a trochu flegmatický policajt, avšak s dušou úradníka. Najradšej by trávil dni za stolom, vyhľadával by informácie, analyzoval stopy, jednoducho robil kancelársku podporu operatívnej dvojici Majer – Šimeček. Lenže prípady si často vyžadujú, aby si aj Halama vykasal rukávy a vydal sa do terénu. Halama to síce neznáša, no kvôli kolegom nakoniec vždy ide.  Je sčítaný, bystrý a nikdy si vďaka tomu neodpustí vystreliť si z kolegu Šimečka, ktorý si občas tak trochu „stojí na vedení“. Halama má zmysel pre suchý humor a na rozdiel od Šimečka si rozumie aj s Rexom.

komisar-rex-vladimir-jedlovsky
Vladimír Jedľovský – MuDr. Ladislav Garaj (Dr. Leonard Graf)
Ladislav Garaj je patológ s vášňou pre náročné a na prvý pohľad neriešiteľné prípady. Je fanatik do svojej práce, trávi v nej dni aj noci, a tak mu už neostáva priestor na súkromný život. Čím ťažší prípad, tým viac Garaja zaujíma a je ochotný kvôli nemu zabudnúť na všetko ostatné. Je jeho šťastím, že ťažké prípady dostáva často práve Majer, s ktorým si Garaj rozumie aj ľudsky. Ich spolupráca už objasnila veľa prípadov, ktoré vyzerali byť neriešiteľné. 

Uložiť

Čítať viac...
Nahor