Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenský Komisár Rex potvrdený, tento herec stvárni slovenského Mosera!

Markíza pripravuje slovenskú verziu kultového seriálu, poznáme predstaviteľa kľúčovej postavy.

K pripravovaným seriálovým projektom Markízy pribudne aj kultová značka. Ako vás už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, televízia intenzívne pracuje na lokalizovaní jedného z najobľúbenejších kriminálnych seriálov u nás, Komisára Rexa, ktorého začne vyrábať už v tomto období.

Známe tak začínajú byť kľúčové podrobnosti. Tou najhlavnejšou je predstaviteľ hlavnej postavy, ktorý vytvorí so psím hrdinom Rexom nerozlučnú dvojicu. Podľa už oficiálnych informácií Markíza po kastingu na túto rolu nakoniec vybrala svojho aktuálne čierneho hereckého koňa,  Juraja Baču. Toho má záujem obsadzovať do kľúčových projektov, ako bolo už skôr známe, chcela ho angažovať aj do ostatného ročníka Tvoja tvár znie povedome. Zatiaľ pre ňu stihol nakrúcať Búrlivé víno.

juraj-baca

Markíza v prípade slovenského Komisára Rexa využije existujúce scenáre, na základe ktorých boli nakrútené pôvodné epizódy. Nie je tak vylúčené, že si Juraj Bača zahrá prípady, v ktorých sa objavoval najznámejší hrdina z rakúskeho seriálu, Richard Moser.

Komisár Rex bude jedným z ťahákov televízie, ktorých Markíza pripravuje stále viac. Po veľkom tohtoročnom prepade sledovanosti aj tržieb televízia výrazne zvyšuje investície do programu, ktoré sú najväčšie v jej histórii. Iba pre nadchádzajúcu jesennú sezónu sú už teraz známe viaceré nákladné a veľké projekty.

Markíza si pre slovenskú verziu kultového seriálu poistila až šesť rôznych názvov. Lokálneho Komisára Rexa zverila podľa našich informácií do výroby produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorá sa na výrobu kriminálok špecializuje a má s nimi najväčšie skúsenosti na trhu. Pre Markízu v minulosti vyrobila pozitívne hodnotený seriál Mesto tieňov, posledne nakrúcala pre Joj taktiež kladne prijatú kriminálku Za sklom.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor