Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenský futbal na Plus v druhej polovici prevalcoval veľké stanice! Tie ale zásadne nepadli

Prípravný zápas Slovákov na futbalové EURO na Pluske poriadne zafungoval, veľké komerčné stanice napriek tomu uhrali podobné výkony, ako v predchádzajúce utorky bez futbalu.

Priateľský futbalový duel Slovenska proti Írsku na Plus bodoval. Prvý polčas si malo pozrieť 5,8 % divákov s podielom 15 % a druhý už mal vyskočiť do pozície silného lídra s ratingom 7,6 % a podielom až cez 25 %. Na pomery menšej Plus dosiahol druhý polčas výrazný rekord pre stanicu.

Silný futbal ale v porovnaní s prechádzajúcimi výkonmi v utorok veľké stanice akoby zásadne neobmedzoval. Farma zvykla byť po štarte štandardne v utorky slabšia, spadla pod osem ratingov s podielom cez 20 %. Zoo si tiež pamätá podobné výkony, keď atakovalo 6,5 % s podielom 16,5 %. Futbal zásadne nepohol ani s Nikto nie je dokonalý, ktoré prekročilo päť ratingov s podielom o málo cez 14 %, v 12+ šla relácia cez 27 %. Voči druhému polčasu futbalu Búrlivé víno uhralo podiel cez 18 %, sitkom Dovidenia, stará mama atakoval 14 %. Oba seriály dosiahli v minulosti obdobné výkony aj bez konkurencie silného futbalu.

Ani menšie stanice zásadne netratili. Dajto s filmom Nico – Viac než zákon uhralo 5 %, Doma býva v ostatné dni slabá aj bez mimoriadnej konkurencie, Mentalista prekročil 3 %, prvá časť Kúsok zo mňa podliezla štvorku. Kriminálky Vtierka Castle a CSI Las Vegas na Wau sa hýbali okolo 3 %.

Podvečer beží posledný týždeň v konkurencii Susedov Moja mama varí lepšie ako tvoja. Opäť sa stala jasným lídrom, dostala sa nad 23 %. Susedia sa dostali len nad 15 %. Už o týždeň sa do tohto času presunie Búrlivé víno. Televízne noviny o málo prekročili 26 %, Noviny sa blížili k 24 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Foto: Slovenský futbalový zväz

Čítať viac...
Nahor