Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenskí futbalisti kraľovali piatkovej sledovanosti! Paradoxne oslabili len Markízu

Aj keď sa dalo čakať, že futbalová kvalifikácia uberie skôr akčnej ponuke Joj, diváci odišli od rodinného seriálu lídra.

Slovenská reprezentácia pokračuje v kvalifikácii na EURO 2016 v senzačnom ťažení bez straty jediného bodu, čo potvrdila aj po zimnej pauze, keď v zápase s Luxemburskom vyhrala pomerom 3:0. Slovenský futbal sa konečne po čase teší z nárastu popularity, čo bolo vidieť aj v žilinskom futbalovom stánku a rovnako pri peoplemetrových výsledkoch.

Zápas Slovenska s Luxemburskom totiž atakoval pozíciu najsledovanejšieho programu dňa, keď prvý polčas sledovalo 9,1 % divákov s podielom 25,1 %. Rovnaký rating uhrali len Športové noviny Markízy. Druhý polčas v podieli rástol na 27 %, ratingovo uhral 8,6 %. Vysoko bol kvalifikačný zápas aj v 12+, kde polčasy dosiahli podiely takmer 24 a nad 28 %.

Slovenský futbal oslabil najmä Markízu, ktorej Búrlivé víno padlo medzitýždenne o dva ratingy na 7,6 % s podielom 21,4 %. Joj si oproti minulotýždňovému filmu dokonca jemne polepšila, keď snímka Nikdy sa nevzdávaj uhrala 5 ratingov, v podieli však bola slabšia so ziskom 15,1 %. Filmu sa však podarilo pokoriť Rodinné prípady, ktoré padli na 4,5 ratingu a podielovo dosiahli podpriemernú hodnotu 14,3 %.

Menšie stanice sa s konkurenciou futbalu príliš netrápili, uspela najmä Plus so snímkou Mafiánova dcéra a podielom 6,3 %. Jasné nebezpečenstvo na Dajto a aj Smotánka s Uragánom na Dome uhrali zhodný podiel 4,4 %.

Foto: SFZ FB

Čítať viac...
Nahor