Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenské Game of Thrones? Joj chystá ambiciózny historický projekt, s realizáciou môže začať už budúci rok!

Dosiaľ najvýpravnejším seriálom Joj bola detektívka 1890, latku sa môže pokúsiť prekonať pripravovaným netradičným projektom.

Televízie už postupne odhalili svoje plány na rok 2019, v ktorých okrem prevládajúcich už známych či súčasných projektov zarezonovali aj niektoré novinky. Markíza potvrdila prípravu spoločného česko-slovenského seriálového Kameňáku aj vlastnú verziu Farmár hľadá ženu, o čom sme vás informovali, Joj zas popri už ohlásených projektoch pripravuje aj dosiaľ neznámu seriálovú novinku, ktorou môže vzbudiť mediálnu pozornosť.

Televízia totižto už dlhšie vyvíja ambicióznu historicko-dobrodružnú novinku, ktorá bude v sebe spájať okrem mystiky aj prvky fantasy, čo sa dosiaľ v doterajších projektoch na Slovensku nestalo. Rozhodla sa spracovať lokálnu tému Slovanov, pričom chce sčasti aj zábavným ale najmä hodnoverným spôsobom priblížiť históriu obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí.

Podľa našich informácií nepôjde len o netradičnú ale najmä o produkčne náročnú novinku, na ktorej by mohla aktívnejšie začať pracovať budúci rok. Dá sa očakávať, že do vysielania sa v nadchádzajúcom roku ešte nedostane.

Projekt by pritom mal mať ambíciu nadviazať na aktuálnu popularitu seriálov ako svetového hitu Game of Thrones či historických sérií Posledné kráľovstvo alebo Vikingovia. Na slovenské pomery tak môže ísť o netradične výpravný projekt, ktorý by mohol predčiť aj dosiaľ najdrahší seriál televízie 1890.

Joj sa chce v príprave seriálu držať faktov a okrem vizuálneho zážitku divákov aj edukovať. „V efektnom prevedení seriál umožní vybudovať tajomstvo a evokovať atraktívnych spôsobom túto temnú, no príťažlivú dobu. Zároveň je cieľom tvorcov seriálu svojho diváka edukovať a voviesť ho zábavne, no verne do dejinnej problematiky zjednocovania kmeňov v siedmom storočí,“ uviedla televízia.

Historicko-dobrodružný seriál s názvom Slovania by mal mať celkovo 16 častí s dĺžkou po 50 minút. Televízia jeho prípravu zverila pätici autorov, ktorými sú Veronika Kolejáková, Ján Luterán, Jozef Koleják, Kira Lévai a na seriáli pracuje aj Danica Hričová.

O seriáli Slovania
V novom historicko-dobrodružnom seriáli s prvkami fantasy zobrazí život Slovanov, obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu, ktorý bol plný dramatických zvratov. Vtedy chod dejín určovali pravidelné nájazdy krutých Avarov a divoké, zlomyseľné výčiny krvilačných slovanských božstiev. V seriáli tak nebude chýbať tajomno a mystéria typická pre raný stredovek, napätie a dejové zvraty založené na stretoch medzi charaktermi, ale aj zásahy vonkajších síl v podobe božstiev, cudzej viery a nepriateľov Avarov. Samozrejmosťou budú aj akčné boje so šermovaním a jazdami na koni, ale tiež vyhranené charaktery, ktoré len potvrdzujú, že sa ľudia ani naprieč storočiami v mnohom nezmenili. Temné slovanské božstvá a obety pre ne doteraz odkazujú na súčasné ľudové zvyky a ľudovú slovesnosť, ktorých často bizarný pôvod dnes už nevnímame. Nový seriál nám ich priblíži.

Čítať viac...
Nahor