Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenka už raz smolu mala! Drsný prešľap Života s Bartošovou, nedávno zakopla Eurotelevízia

Aktuálna titulka Slovenky, na ktorej zosnulá Majda Paveleková chytá druhý dych, je len jedným z príkladov, ako môže zhoda okolností dopadnúť veľmi nešťastne. Aktualizované.

Slovenka sa pre svoje aktuálne vydanie a úmrtie Magdy Pavelekovej dostala do pozornosti, keď na titulke časopisu ohlasuje exkluzívny rozhovor s herečkou, ktorá mala nabrať druhý dych do života. Ako šéfredaktorka Slovenky Mária Miková vo svojom oficiálnom stanovisku uviedla, rozhovor vznikol minulý týždeň v stredu a nakoľko začala Paveleková dohadovať ďalšie stretnutia s novinármi, titulok „Magda Paveleková – Chytila druhý dych“ bol podľa nej adekvátny. Časopis sa však do distribúcie dostal presne v deň, kedy Majda Paveleková nečakane skonala a tak vyznel minimálne nevhodne.

Tlačené periodiká však musia byť na tieto situácie pripravené. Od času uzávierky, tlače a následnej distribúcie prebehnú napríklad v prípade Slovenky vyše dva dni, počas ktorých sa môže udiať čokoľvek. A nepríjemných náhod, ktoré vyzneli viac než nešťastne, bolo v minulosti hneď niekoľko. Je však zaujímavé, že aj pri nedávnych situáciách došlo k úmrtiu známej osobnosti presne v čase, keď sa začal časopis distribuovať s už nešťastnou informáciou či titulkou.

Veľmi čerstvým príkladom je týždenník Eurotelevízia, ktorému nevyšlo načasovanie s Tele trefou o Ivanovi Palúchovi hneď na prvej strane. Vynikajúcemu hercovi bola venovaná pamätná dlaždica na filmovom chodníku slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave, pričom k jej odhaleniu došlo 17. júna 2015. Eurotelevízia však správu publikovala až začiatkom júla a to sa jej nevyplatilo. Informáciu o tom, že sa herec „dočkal slávy aj u nás“ priniesol časopis presne v deň, keď Ivan Palúch zomrel. Distribúcia Eurotelevízie prebieha spravidla v Bratislave v piatky a presne v piatok 3. júla herec skonal.

Prvá strana časopisu Eurotelevízia 28/2015
Prvá strana časopisu Eurotelevízia 28/2015

Ešte nepríjemnejšiu skúsenosť má časopis Život, ktorý si nezarobil na kritiku divákov len nešťastným načasovaním, vypomstil sa mu aj bulvárny tón. Časopis zaradil na titulku 18. vydania z roku 2014 Ivetu Bartošovú a to s ostrým titulkom: „Hra na babku – O svojho syna sa Bartošová nevedela postarať, teraz sa predvádza s nevlastným vnukom“. Na redakciu Života sa začala sypať lavína kritiky, ktorú si už len za samotný titulok aj zaslúžila. Opäť totiž zapracovala nešťastná náhoda, keď sa časopis s takouto titulkou začal distribuovať presne v deň úmrtia Ivety Bartošovej, v utorok 29. apríla 2014. Pokračovanie článku nižšie.

Titulka časopisu Život 18/2014
Titulka časopisu Život 18/2014

Dokonca aj samotná Slovenka si podobnú situáciu, akou prechádza teraz, už odžila. Stalo sa jej to pri úmrtí ďalšej veľkej hereckej osobnosti, keď presne v deň smrti legendy Michala Dočolomanského, v utorok 26. augusta 2008, vyšla s titulkom „Vyhlásenie Michala Dočolomanského len pre Slovenku„. Na tento fakt si spomenuli Topky.

Čítať viac...
Nahor