Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slováci po dlhých rokoch na futbalových ME do 21 rokov: RTVS ich vyfúkla Markíza!

RTVS vyjadrila snahu byť pri všetkých veľkých športových úspechoch Slovenska, futbalovú 21-tku však budú diváci sledovať na staniciach Markízy.

Majstrovstvá Európy futbalistov do 21 rokov, ktoré sa uskutočnia od 16. do 30. júna 2017 v susednom Poľsku, budú sedemnástich rokoch aj s účasťou slovenskej reprezentácie. Napriek tomu šampionát nezískala verejnoprávna televízia a zo športovej akvizície sa nakoniec teší Markíza.

Tá chce na Dajto ale aj hlavnej stanici odvysielať všetkých 21 zápasov, z toho 18 uvedie v priamom prenose. Na turnaji sa slovenský výber Pavla Hapala stretne v skupine s výberom domáceho Poľska, Švédskom a Anglickom. Majstrovstiev sa zúčastnia aj tímy Portugalska, Srbska, Španielska, Macedónska, Talianska, Nemecka, Česka a Dánska.

Slovensko odohrá hneď otvárací zápas domáceho tímu na šampionáte, keď nastúpia 16. júna proti Poľsku. Zápas začínajúci o 20:45 odvysiela priamo Markíza. „Divákom ponúkneme všetkých 21 zápasov, z toho až 18 v priamom prenose a 3 zo záznamu, pričom otvárací súboj s domácim výberom Poľska odvysielame v piatok 16. júna 2017 na Markíze. Priaznivcom futbalu ponúkneme okrem priamych prenosov aj reportáže z prípravy našich hráčov, zo zákulisia samotného šampionátu, či reakcie trénerov a hráčov po zápasoch našej reprezentácie,“ povedal Martin Lisý, vedúci športovej redakcie TV Markíza.

Komentátormi zápasov budú Slávo Jurko a Miroslav Špaček, futbalovým štúdiom budú divákov sprevádzať Števo Eisele a Dano Očenáš a priamo v Poľsku bude redaktor Peter Filo s kameramanom Petrom Dodekom ml. V úlohe hostí a spolukomentátorov sa predstavia Samo Slovák, Jozef Valachovič, Martin Poljovka, či Laco Molnár.

Zdroj: Markíza
Foto: SFZ

Čítať viac...
Nahor