Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slováci čakali na prezidenta. Pozrite si prvé výsledky sledovanosti

Na výsledky prvého kola prezidentských volieb čakalo na najväčších plnoformátových televíziách vyše 500-tisíc Slovákov starších ako 12 rokov. Volebná účasť vo voľbách dosiahla 43,4 %, čo predstavovalo počet odovzdaných hlasov v prvom kole volieb 1 914 021.

Markíza, RTVS a TA3 priniesli špeciálne vysielanie počas volebnej noci 1. kola prezidentských volieb 2014. Aktuálne poznáme výsledky volebného vysielania plnoformátových televízií. Neprekvapujúco si najviac divákov zaplo Markízu, kde v priemere (v 12-54) sledovalo priebežné výsledky a diskusiu v štúdiu takmer 27 % divákov. Na Jednotke RTVS volebné vysielanie sledovalo v rovnakej cieľovke okolo 12 % divákov, v 12+ to bolo vyše 17 % divákov.

Markíze vyšlo aj večerné vysielanie, jej film Mechanik zabijak dosiahol podiel nad 27 %. Joj konkurovala klasickou romantikou Pretty Woman, tento raz sa musela uspokojiť s výsledkom pod 17 % divákov. Jednotka tradične uspela s dvojičkou Pošta pre teba (okolo 19 %) a Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (okolo 17 %, oba výsledky v 12+), z menších staníc sa darilo najmä Pluske, ktorej film Riddick: Kronika temna sledovalo vyše 8 % divákov. Na Dome tradičný výsledok uhrala Inga Lindströmová pri podieli okolo 5 %, na Dajto opäť neuspela kriminálka NCIS: Los Angeles, keď sa oba seriálu pohybovali okolo 2 %.

Foto: TASR

Čítať viac...
Nahor