Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Zostrihy Farmy dostali reality šou na jej minimá, v stredu Panelák dokonca lídrom!

Dvojdielny zostrih z reality šou divákov Markíze neudržal.

Až dnes čaká piatu sériu Farmy jej veľké finále. Kým o jeho zostave bolo po semifinálovom dueli rozhodnuté už v pondelok, televízia sa rozhodla využiť silu reality šou a natiahla ju na celý týždeň. Čakanie na vyvrcholenie celej série vyplnila dvojicou zostrihových epizód, ktoré diváci neprijali.

Farma zaznamenala najslabšie výkony, najmä v stredu. V utorok sa podľa našich informácií rating ešte vyšplhal na 8 %, čo v podieli znamenalo takmer 23 %, v stredu už reality šou klesla na podpriemerný rating 5,9 % a podiel len nad 17 %. V tento deň sa dokázal dvihnúť Panelák, ktorý v ratingu dosiahol hodnotu 7,5 % s podielom 21,5 % a stal sa tak lídrom. V utorok však napriek zníženému výkonu Farmy nedokázal bodovať, keď v ratingu len jemne prekročil hranicu 6 % a v podieli sa musel uspokojiť s hodnotou 17 %.

Zvýšený výkon zaznamenali vďaka voľnejšiemu priestoru kriminálky Joj. Vtierka Castle aj Kosti sa mali v ratingu vyšplhať na hodnotu 4,7 %, v oboch prípadoch sa podiel pohyboval okolo 16 percent. O vysoký nárast však nešlo a to napriek tomu, že Markíza v tom čase oproti výkonom Farmy výrazne stratila. Utorňajší film Spolubývajúca dosiahol podiel pod 20 %, stredajší Fízli zo zálohy uhrali len 15,5 %. Špeciálna posledná tohtoročná časť Show Jana Krausa, ktorá sa dočkala na Joj a Prime protichodnej stratégie v komunikácii, dosiahla na Joj podiel 15,1 %, na Prime sa v 15 – 54 vyšplhal share na 22 %.

Po presune Farmy do skoršieho času sa ešte voľnejšie cíti Feriha. Tá zaznamenáva svoje rekordy, keď v utorok dosiahla rating dokonca 3,2 %, čo je najviac od štartu tureckého seriálu. V stredu poklesla len o desatinu. V podieli sa hýbala telenovela okolo 11 %. Sťažovať si nemôže ani Dajto, utorňajšia snímka Zviera sa blížila k hodnote až 9 %, v stredu sa s filmom Serpentíny prehupol cez šestku. Plus zaznamenala najväčší úspech opäť s Profesionálmi, ktorí sa v ostatné dva dni podielovo hýbali pod 7 a 8 %, utorňajšia kriminálka CSI aj Tučné rómske Vianoce dosiahli podiel pod 5 %, Diablovo pokušenie sa už v stredu štveralo k sedmičke.

Čítať viac...
Nahor