Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Zápas Slovákov s Čechmi rekordy nelámal

Atraktívny hokejový duel bol v Česku sledovanejší ako u nás.

Osemfinálový zápas hokejového turnaja v Soči medzi Slovenskom a Českom neprilákal k obrazovkám rekordný počet divákov. Priemerne si duel podľa našich informácií pozrelo okolo 1 100 000 divákov, pričom tretia tretina zaznamenala tradične najvyšší počet divákov, ktorý sa blížil k hranici 1 300 000 divákov (12+). Zápas dosiahol priemerný podiel v 12-54 okolo 62 % a v oboch ohľadoch neprevýšil záujem Slovákov o zápas s Ruskom. U našich českých susedov zaznamenal česko-slovenský duel podobný ohlas, pričom v mladšej cieľovke 15-54 dosiahol podľa portálu Mediaguru.cz o percento vyšší priemerný podiel 63 %. Priemerne sledovalo zápas vyše dva milióny Čechov.

Markíza pre hokejový zápas Slovákov štartujúci o 18:00 vynechala svoju hlavnú spravodajskú reláciu Televízne noviny. Priestor so správami nechala pre konkurenčnú Jojku a verejnoprávnu RTVS. Hlavne komerčná Joj nemusela byť vôbec sklamaná, Veľké noviny sa dokázali napriek hokeju udržať nad hranicou 21 %.

Olympijský hokej veľmi nepomohol Markíze v nábehu pre jej Búrlivé víno. Seriál zaznamenal iba mierny nárasť, keď si ho pozrelo cez 33 % divákov. Panelák zaznamenal svoj štandard okolo 20 %. Jojke sa však po prvý raz výraznejšie nedarilo s jej seriálovou novinkou Vdova. Seriál s Michaelou Čobejovou si pozrelo len okolo 14 % divákov. Rodinné prípady taktiež nemali svoj najlepší deň, s podielom nad 22 % skončili pod priemerom Markízy.

Vďaka podvečernému hokeju sa Markíza mohla tešiť z celodenného podielu okolo 34 %, pričom v prime-time mala presiahnuť hranicu 44 %. Dajto napriek ostatným kvalifikačným zápasom v bojoch o olympijské štvrťfinále nedokázalo celodenne predbehnúť Plus ani Jednotku RTVS. Tá bola včera aj vďaka relácii Nikto nie je dokonalý a jej podielom okolo 11 % (15+) celodennou trojkou.

Foto: Pravda.sk

Čítať viac...
Nahor