Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Zámena manželiek sa vrátila k svojmu priemeru, Kameňák do tretice vyšvihol Plus!

Kuriér Joj sa ukazuje ako najstabilnejšia a najúspešnejšia letná akvizícia.

Markíze sa zatiaľ v lete nedarí odpútať od slabej jari a ani v tomto období jej premiérová pôvodná tvorba stabilné nadpriemery neprináša. Všetky tri hlavné programy lídra postupne klesajú, keď aj šou Vo štvorici po Slovensku vlakom posledne padla bližšie k hranici 23 % rovnako ako Svokra či Zámena manželiek. Tá štvrtkový výskok nezopakovala, keď dosiahla podiel 23,5 %.

Kuriér Joj sa po prvých dieloch druhej série, s ktorými dosahoval podiely okolo 16 %, dostal aj vďaka neúspechu Mušketierov vyššie, tento utorok atakoval 19 %.  Komerčné televízie v lete nasadili celkovo po tri akvizičné seriály, Markíza všetko novinky, jeden nový seriál predstavila Joj. Kuriér sa nakoniec ukázal z celého výberu ako najväčšia istota.

Vo výkonnosti pokoril aj kedysi najsilnejšiu akvizíciu na Slovensku Kosti. Tým sa toto leto už nedarí, včera si však napravili reputáciu, keď ich dve časti dosiahli podiely nad 17 a pod 21 % a boli lídrom. Škorpión už tento raz nemal taký dobrý nábeh ako minulý štvrtok, opäť tak neuspel s podielmi pod 16 a 15 %. Šou Nikto nie je dokonalý uhrala podiely pod 12 a nad 18 % (12 – 54 / 12+), najsledovanejším programom dňa sa tento raz stali Športové noviny.

Medzi menšími stanicami bez prekvapení večer dominovala Plus. Tá opäť reprízovala Kameňák z Joj, tretia časť dosiahla podiel pod 11 %. Pripravila pri tom vysoký nábeh pre ďalší program, vďaka čomu sa na rovnakej hranici udržali aj Letecké katastrofy, ešte vyššie mierilo Mafstory. Doma po prvý raz zdvojila Hriešny zoznam, s podielmi takmer 3 a 4 % nemohla byť spokojná. Cudzinka v horšom čase dosiahla 4,5 %. Dajto s Miliónovou výhrou dosiahlo pod 4 %.

Pondelňajší nárast už nezopakovali Rodinné prípady, ktoré, zdá sa, závisia od výkonnosti Reflexu. Oba programy skončili nad 25 %, stále však môže byť Markíza spokojná. V súboji hlavných spravodajstiev potvrdzujú nárast Noviny Joj, tento raz zaznamenali podiel nad 28 %, Televízne noviny tesne pokorili 33 %.

Čítať viac...
Nahor