Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: WAU si dovolila na Domu, celodenne ju po prvýkrát porazila!

Pôvodom ženské stanice včera po prvý raz nezviedli tradičný súboj, ktorého víťazom bola stanica Markízy. Piatková zábava na Jednotke uberá divákov hlavne Joj.

Wau sa podarilo prvý raz vo svojej histórii predstihnúť jej priamu konkurentku Domu. Napriek tomu, že stanica Markízy sa čoraz viac snaží o univerzálnejšie cielenie, ešte stále je jej obsah orientovaný najmä na ženy a v piatok diváčky aj diváci uprednostnili skôr konkurenciu z Koliby.

Wau sa podarilo zopakovať jej dosiaľ najlepší výkon – 3,1%, pričom Doma sa, naopak, trápila počas dňa so slabými podielmi a celodenne si pripísala výkon len 2,8 %. Nevyšiel jej ani prime-time, ktorý je pravidelne kameňom úrazu Wau, no tá si víťazstvo poistila v priebehu dňa. Podľa našich informácií sa dopoludnia dokonca pohybovala na úrovni trhovej trojky za Markízou a Joj a predbehla tak aj „naspeedovanejšiu“ sestru Plusku. Výhra Wau nad Domou je pre stanicu Joj o to cennejšia, že oproti etablovanejšej konkurencii má slabšie pokrytie.

V ostatných dňoch sa súboj večerného spravodajského pásma upokojil a prevahu v ňom získava Markíza. Najmä v posledný pracovný deň týždňa a v soboty sa rozdiel výrazne prehlbuje, podobne tomu bolo aj včera, keď Televízne noviny prekročili hranicu 35 %, kým Veľké noviny sa museli uspokojiť s výkonom nad 24 %.

V piatky je už tradične s hlavným programom najsledovanejšia Markíza, ktorá ponúka komédie. Darilo sa jej aj tento raz, Občanský průkaz získal podiel 24,5 %. Joj s Kosťami nedokáže rásť tak ako by si želala, včera sa jej nedarilo najmä s prvou časťou, ktorá sa blížila k podielu 13 %. Po skončení Naj dedinky na Jednotke (okolo 19 % v 12+ a 13 % v 12 – 54) sa už Kosti vyšvihli k prijateľným letným hodnotám Joj nad úrovňou 16 %.

Piatkový prime-time je tradične jedným z najsilnejších pre Plus. Tej sa s filmami v ostatných týždňoch darilo prekračovať 10 %, ostatný piatok sa s filmom Bacha na balóny priblížili 8% hranici. Dajto sa s filmom Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci priblížilo k podielu 5 %.

Čítať viac...
Nahor