Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Vo štvorici po Slovensku aj Vinári stúpli, Noviny Joj prvý raz od natiahnutia TN vyhrali!

V pondelok sa darilo menším staniciam, stúpol Mentalista, vynovený prime-time posilnil Wau, narástlo aj Dajto.

Po výraznom minulotýždňovom prepade si polepšili oba hlavné programy pondelka. Šou Vo štvorici po Slovensku vlakom sa vrátila vyššie nad dvadsiatku, keď podľa našich informácií dosiahla 23,5 %. Stúpli aj Vinári, ktorí atakovali 21,9 %. Nasledujúci Geissenovci sa vrátili k priemeru s podielom pod 16 %, komédia Tisíc slov na Markíze uhrala totožný podiel ako predchádzajúca cestovateľská šou.

Pondelok prial menším kanálom. Vyskočil Mentalista, ktorý sa prvý raz od návratu dostal až nad 7 %, Dila atakovala podiely 7 a 9 %. Zaznamenala tak ďalší mierny pokles. Spokojné bolo Dajto, snímka Constantine dosiahla vysoko na 7 %. Plus sa nad 7 % dostala s reality šou Nahí v raji, predchádzajúci film Air Force Two: V rukách rebelov uhral 5,5 %. Nadpriemerný večer zažila Wau, ktorá prešla do jesenného režimu. Staršiu sériu CSI Las Vegas a kriminálku Dr. Dokonalý nahradila o 20:40 ôsma séria CSI Miami a dvanásta sezóna CSI Las Vegas, seriály sa dostali nad 4 a pod 5 %.

Ako sme vás už v predchádzajúcom článku informovali, Markíza minulý týždeň natiahla dĺžku Televíznych novín, ktoré spoločne so Športovými novinami už kompletne prekrývajú hlavné správy Joj. Tie sa v ostatnom čase ťahajú hore a neraz ratingovo Televízne noviny predbiehajú. Od zmeny, ktorá prebehla vo štvrtok, sa darilo Televíznym novinám držať tesne nad Novinami, samé však uhrávali pre nich podpriemerné podiely. V pondelok aj po predĺžení po prvý raz s Novinami prehrali, keď správy Joj boli sledovanejšie o pol ratingu s podielom 28,5 %. Televízne noviny padli tesne pod 28 %. Tento raz im ublížil druhý brejk a práve aj dlhšia minutáž.

Joj v pondelok nevyšiel krátkodobý pokus so zaradením reprízovej série Ako som prežil, ktorá mala na týždeň do príchodu novej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja nahradiť Extrémne prípady. Seriál uhral podiel len nad 9 %. Rodinné prípady napriek tomu nerástli, dosiahli svoj letný access priemer s podielom takmer 25 %.

Najsledovanejším programom dňa sa v pondelok stalo Najlepšie počasie. Aj silnej spravodajskej časti večera sa Joj dostala v prime-time do miniatúrneho vedenia, v súboji skupín s náskokom dvoch bodov vyhrala Markíza.

Čítať viac...
Nahor