Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Víkend patril Markíze a finále Farmy

Najsledovanejším programom víkendu bolo okrem nedeľného vydania spravodajstva Televízne noviny aj finále reality show Farma. 

Finále Farmy dosiahlo podľa našich informácií podiel okolo 35% a bolo najsledovanejšou epizódou štvrtej série show. Farma 4 začala koncom leta vlažnejšie, dosahovala skôr podpriemerné čísla, potom čo JOJ ustúpila so svojou reality show Vyvolení Dom snov si Farma začala získavať viac divákov. Najsledovanejšími však boli až epizódy z posledných týždňov a samotné finále narástlo na výrazný nadpriemer. JOJ v nedeľu konkurovala reprízovým filmom Rallye smrti s podielom okolo 18%. Verejnoprávna Jednotka ponúkla dvojdielny film Služobníčka Božia s podielmi okolo 8, resp. 11% v 12+. Menšie stanice ťahali v nedeľu za kratší koniec, Doma ponúkla film Srdce ako dar s podielom okolo 5% a Plus multireprízovú komédiu Miliónový chrobák s podielom okolo 4%.

Aj v sobotu bola úspešnejšia Markíza, ktorá ponúkla akčný film Neľútostná pomsta s podielom okolo 28%. JOJ prišla s alternatívou – vysielala romantickú komédiu Kopačky, ktorá však neuspela a podiel sa pohyboval len okolo 12%. Polepšili si tak menšie stanice – Plus uviedla akčný film Rýchly a zbesilý s podielom nad 7% a Doma vianočný film Zlaté Vianoce s podielom nad 8%. Jednotka RTVS v sobotu vysielala tradičnú Poštu pre teba s podielom takmer 20% (12+), ktorý patrí k najlepším výkonom Pošty pre teba v tomto roku.

Čítať viac...
Nahor