Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Hlavné spravodajské relácie s poklesom, v stredu nastala čistá divočina!

Po úspešnom štarte týždňa výkony Joj krívajú, v stredu ju prekvapujúco predbehla aj Plus, v utorok raketovo vyletelo Dajto.

Tretia časť komediálneho sci-fi seriálu Normálna rodinka už Jojke nadpriemer nepriniesla. V utorok sa musela uspokojiť len s podielom nad 15 % a nasledujúca Vtierka Castle padla ešte výraznejšie od 20 k desaťpercentnej hranici. Markíza spočiatku tiež nemohla byť s výkonom hlavného večerného programu spokojná, keď prvá časť Extrémnych premien prekročila len 17 %. Druhá časť už však uhrala podiel blížiaci sa k 23 percentám. Za znížené výkony veľkých staníc môže aj Dajto, ktoré v prime-time zaznamenalo vysoko nadpriemerný výsledok. Viac ďalej v článku.

Joj sa tak v hlavnom vysielacom čase nepodarilo udržať blízkosti dvadsiatich percent a v stredu sa tejto méte ešte viac vzdialila. Výsledky sledovanosti zo stredu týždňa museli na Kolibe šokovať. Napriek tomu, že seriál Terra Nova postupne padal do priemerných hodnôt, oproti minulému týždňu stratil podľa našich informácií priemerne až päť podielových bodov a odrazu sa od hranice okolo 14 – 17 % prepadol pod desiatku. To dovolilo raketový výstrel Plusky, ktorá s komédiou Malý unavený Joe získala podiel vyše 12 %. Pokračovanie ságy Twilight na Markíze sledovalo takmer 22 % divákov pri obrazovke.

Jojku v stredu prekvapil aj pokles Športu, ktorý sa prepadol oproti bežným výkonov z ostatných týždňov hneď o niekoľko bodov a uhral výsledok len okolo 23 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Televízne noviny, tie si však podielovo pripísali tiež iba vlažný výsledok blízky 31 percentám, v stredu prekročili 33% métu. Veľké noviny sa taktiež v stredu museli popasovať s poklesom, keď uhrali podiel okolo 25 %, v utorok ešte atakovali 28-čku. Krimi Joj potešili v oba dni výkonom nad 25 %.

Z menších staníc okrem včerajšieho výstrelu Plusky, ktorá celkovo v prime-time podľa našich informácií dosiahla výkon 7,7 %, stojí za zmienku aj utorňajší výkon Dajto, ktoré malo v prime-time získať 6,6 %. Vďačí za to najmä filmu Ghost Rider, ktorý vystrelil k hranici 10 %. Kolísavé výkony dosahuje Telenovela Fatmagul, ktorá v utorok s prvou časťou prekvapujúco spadla pod 5 %, s druhým dielom sa blížila k desiatke. V stredu naopak výrazne vystrelila s výkonmi nad 9 a vyše 12 %.

Čítať viac...
Nahor