Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: V piatok rástla Doma, v sobotu Pluska. Jednotka v 12+ výrazne rastie

Na prelome pracovného týždňa a víkendu vystúpili do popredia stanice, ktoré sa v rebríčku sledovanosti pravidelne umiestňujú tesne za Markízou a Jojkou. S úspechom sa stretol ako program Domy v piatok, tak Plusky v sobotu. Jednotka RTVS vo svojej cieľovej skupine výrazne rastie a dokáže v nej dokonca porážať konkurenciu.

V piatok sa po druhý raz divákov Milujem Slovensko na Jednotke pokúšala udržať šou 5 proti 5 EXTRA – piatok pre celé Slovensko. Špeciálne živé vysielanie, v ktorom rebríček odpovedí Slovákov na dané otázky zostavujú svojimi sms hlasmi diváci, sa naďalej teší nadpriemeru, v 12+ si ho pozrelo takmer 14 % divákov. Priemerne sledované časti Milujem Slovensko dosahovali 15-percentné podiely. Ženského diváka si v tom čase zaistila Doma, ktorá si s filmom Zakázaný tanec vybojovala takmer dvojnásobný podiel, na aký je zvyknutá (necelých 11 % v 12-54). Markíza a Joj súperili s českými klasikami Slunce, seno, erotika a Kameňák 1, navrch mala trhová jednotka (cca 23% a 15 %). Doma sa vďaka úspešnému večeru stala celodenne štvorkou pred Pluskou a Dajto, pozíciu trhovej trojky uhájila Jednotka.

Aj sobota priniesla podobný scenár, k úspechu Jednotky sa však nepridala Doma ale Pluska. RTVS uspela s Poštou pre teba, keď v 12+ bola dokonca lídrom (cez 20,4 %), nadpriemer udržala Katka Brychtová aj s jej Pravdivými príbehmi (okolo 15 %). Čoraz viac silnie aj podvečer, dvojka Taxík a Nebíčko v papuľke ťahá podiely k 15 percentám. Kým Jojke priniesol prvý Kameňák v piatok vlažný výkon, Pluska s ním v rovnakom čase v sobotu vytiahla skvelý podiel k 11 percentám. Opäť uspeli aj KRIMI s podielom takmer 13 %. Jojka a Markíza si večer takmer bratsky rozdelili divákov, filmy Nikdy to nevzdávaj a Týždeň bez záväzkov si odniesli podiely okolo 19 a 21 %. Pluska sa po piatku vrátila na pozíciu trhovej trojky, porazila v poradí Jednotku, Domu a Dajto.

Čítať viac...
Nahor