Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: V piatok pod priemerom JOJ i Markíza, darilo sa Dvojke a Pluske

Olympiáda uberá najmä veľkým televíznym staniciam. Včera nevysielala hokej Markíza, ale Dajto, skončila tak v podpriemere. Nedarilo sa ani JOJ. Hokej však výrazne nepomohol ani stanici Dajto, ktorá dosiahla iba priemerný výkon a aj napriek štyrom hokejovým zápasom sa jej nepodarilo prekonať nadpriemerne fungujúcu Plus. Darilo sa však Dvojke, ktorej pomohol prenos z biatlonových pretekov.

Dvojka bola jednotkou na trhu počas pretekov v biatlone žien po 15. hodine s podielom nad 32%. Olympiáde na Dvojke sa darilo lepšie ako olympijskemu hokeju na Dajto. Nadpriemer stanice Dajto dosiahli len hokejové stretnutia vysielané predpoludním a popoludní (Česko-Lotyšsko,  Švédsko-Švajčiarsko s podielmi okolo 12-16%) a podvečerný prenos Nórsko-Fínsko (podiely okolo 5% až 9%). Večerný záznam Kanada-Rakúsko prepadol s podielom nad 2%. Dvojka bola zásluhou ZOH a najmä biatlonovému prenosu celodennou trojkou na trhu, Dajto skončila aj napriek hokeju až za Plus. V prime time bola za Markízou a JOJ najlepšia Jednotka, pred Plus, Dvojkou, Doma a Dajto.

Večer sa najviac darilo Markíze s premiérovým filmom Na svätého Valentína, aj keď s podpriemerným výkonom okolo 22%, nedarilo sa JOJ so seriálom Prefíkané slúžky (podiel len okolo 12%), naopak nadpriemer dosiahla Plus s filmom Robocop a podielom okolo 9%, Doma ponúkla seriál Doktorka Zoe s podielmi okolo 5-6%. Verejnoprávna Jednotka vysiela v piatky špeciály show 5 proti 5, včera s podielom okolo 14% v 12+.

 

Čítať viac...
Nahor