Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: V piatok lídrom Markíza, v sobotu vyhrala Joj! V oba dni Noviny porazili TNky

Noviny Joj sa tento raz hneď dvakrát za sebou stali najsledovanejším hlavným spravodajstvom dňa.

PIATOK: Napriek tomu, že sa Markíza mohla na konci pracovného týždňa tešiť z víťazstva v prime-time, večer nezačala najlepšie. Už v accesse ju ešte výraznejšie sklamali Rodinné prípady, ktoré nemajú výtlak ani počas neskoršieho večera a ani podvečer. Premiérová epizóda seriálu totiž uhrala podiel len 16 % a nechala sa predbehnúť reprízovými Extrémnymi prípadmi na Joj, ktoré dosiahli share tesne nad 17 %. Tesnú prehru musel líder prekúsnuť aj v súboji hlavných spravodajstiev, keď Televízne noviny (podiel pod 31 %) o pár desatín ratingu porazili Noviny Joj (podiel nad 29 %). S ďalšími spravodajskými reláciami už na tom bola lepšie Markíza.

Dôvodom bola aj hlavná večerná ponuka, s ktorou líder neohrozene vyhral. Markíza sa po vypustení Búrlivého vína v piatky zamerala na akčné filmy, ktoré v tomto čase ešte prednedávnom ponúkala Joj. Líder medzitýždenne zdvihol svoj výkon, keď Parker už uhral tesný nadpriemer s podielom nad 26 %. Film bol najsledovanejším programom dňa, o jedinú desatinu ratingu porazil Noviny Joj. Televíznej dvojke sa nedarilo s filmom Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik s podielom pod 15 %. Predbehla ju aj Jednotka s Čo ja viem, kvíz šou v komerčnej cieľovke dosiahla podiel 20,1 %, v 12+ to bolo až 23,8 %. Ratingovo relácia porazila v univerzálnej cieľovke film Markízy.

Dajto v piatok odštartovalo seriál Honba na ponorku. Potenciálnu sériu si stanica opäť vyčerpá prostredníctvom maratónu, pričom v prvý deň toho na divákov naložila poriadne množstvo, keď odvysielala až päť dielov za sebou. Výkonom série Honba na ponorku sa budeme venovať v pondelňajšej správe, pri štarte dokázala v priebehu večera zlepšovať výkony, v sobotu už prepadla. Nebude prekvapením, ak seriál pochoval samotný model vysielania, 13 dielov totiž Dajto odvysiela v priebehu troch dní.

Sériu už v piatok predbehli obe najsilnejšie menšie stanice, najvyššie bola Plus, ktorá okamžite bez futbalu vyskočila a s Dňom nezávislosti uhrala podiel pod 7 %. Doma bola tiež vysoko, Smotánka dosiahla na 5,5 %, Hurikán až na šesť percent.

SOBOTA: V sobotný podvečer už Markíza ponúka reprízy Smotánky, čo sa odrazilo aj na jej výkone spred týždňa. Tento raz ale dokázala šoubizová relácia podrásť na 20 %, premiérová Nová záhrada taktiež podrástla, skončila pod 15 %. Ešte výraznejšie než v piatok Joj vyšla spravodajská časť večera, keď dominovala s väčšinou formátov. Krimi boli ešte dvojkou, no dosiahli na podiel pod 26 %, Noviny už atakovali 29 % a ratingovo porazili Televízne noviny. Tie uhrali rovných 29 percent. Joj bola lídrom aj so Športom a Najlepším počasím, ktoré sa stalo najsledovanejším programom soboty.

Víťaznú náladu si Joj udržala aj s večerným programom, keď snímka Vojna neviest skončila nad 21 %, film Markízy Unesená túto hranicu podliezol a tesne zaostal i v ratingu. Joj i vďaka tomu dokázala zvíťaziť v prime-time. Nečakané stretnutia na Jednotke v 12+ uhrali podiel pod 15 %, Pravdivé príbehy preliezli cez 14-tku, Neskoro večer atakovalo 13 %. Marcinovu talkshow v 12 – 54 sledovalo len 6,4 % divákov pri obrazovke, čo len potvrdzuje fakt, že jeho presvedčenie o vysielaní podobnej relácie na komerčnej stanici je prehnané.

Medzi menšími bola v sobotu najvyššie Doma, romantika Leto v Maďarsku dosiahla share až 7,5 %. Plus sa trápila s futbalovými ME do 21 rokov a podielmi okolo 3 % a pod touto hranicou, Dajto s Honbou na ponorku tieto výkony napodobnilo.

Čítať viac...
Nahor